Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/ltsbk/public_html/ltsbk.vipserv.org/ltsbk/wp-content/themes/fluida/includes/loop.php on line 270

2024.01.08 Pogrzeb br. Andrzeja Kałuży

POGRZEB BR. ANDRZEJA KAŁUŻY – 8.01.2024.

W dniu dzisiejszym odbył się , na Cmentarzu Rzymskokatolickim pw. MBN przy ul. Szczecińskiej w Łodzi , pogrzeb Andrzeja – naszego brata kurkowego

Udział w nim wzięli m.in. bracia Łódzkiego TS Bractwa Kurkowego oraz Okręgu Centralnego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Kurkowych RP ,przedstawiciel Prezydenta Miasta Łodzi . Adwokatury i Zakonu św. Jerzego . Licznie przybyli przyjaciele i koledzy z pracy i stowarzyszeń .

Cześć Jego pamięci !

WSPOMNIENIE O NASZYM BRACIE ANDRZEJU KAŁUŻY .:

Pogrążona w bólu Rodzino , szanowni Bracia Kurkowi , wszyscy zgromadzeni Żałobnicy. W dniu dzisiejszym żegnamy zmarłego Andrzeja . Męża , ojca , dziadka , ale też kolegę i przyjaciela . Był też bratem rzeczywistym naszego Łódzkiego Towarzystwa Strzeleckiego Bractwa Kurkowego , najstarszego stowarzyszenia w mieście Łodzi , planującego w roku bieżącym obchody jubileuszowe 200 lecia. Brat Andrzej to z urodzenia piotrkowianin , ale z wyboru łodzianin . Tutaj skończył studia , podjął pracę , założył rodzinę oraz zaangażował się w życie społeczne naszego miasta. Doskonały znany Łódzki adwokat , działacz społeczny i filantropa . Brat Andrzej Kałuża był członkiem bractwa od ponad 15 lat. Gdzie od samego początku jest we władzach Stowarzyszenia tj. Rady Starszych, gdzie pełnił funkcję Pisarza Bractwa . Brat dał się poznać jako bardzo uczynny i pomocny członek Stowarzyszenia, bardzo zaangażowany w jego działalność. Znajdowało to odzwierciedlenie w fakcie, iż był także członkiem Zarządu Centralnego Okręgu Bractw Kurkowych Rzeczpospolitej Polskiej. Przez wiele lat był Przewodniczącym Sądu Brackiego w Okręgu Centralnym .

Brat Andrzej uczestniczył we wszystkich wydarzeniach i uroczystości okolicznościowych jakie organizowane są przez władze Miasta Łodzi i Województwa , Zarząd Zjednoczenia oraz inne organizacje społeczne. Działalność Bractwa przy aktywnym udziale Brata Kałuży służy także wzmocnieniu poczucia tożsamości narodowej. Pomysłodawca włączenia się przez bractwo do kwesty na Starym Cmentarzu w Łodzi , w którym braliśmy ostatnio udział po raz dziesiąty.

Dobry strzelec, uczestnik wielu turniejów strzeleckich w okręgu i na terenie kraju.. Brał udział we wszystkich uroczystościach patriotycznych na terenie miasta z okazji wyzwolenia Łodzi, 3 Maja, Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada, 15 Sierpnia – Wojska Polskiego , Święta Łodzi, rocznic i innych zdarzeń miejskich. Zainteresowany historią miasta i działalnością organizacji i stowarzyszeń mundurowych .

W uznaniu za działalność bracką wyróżniony m.in. Krzyżem Rycerskim , Krzyżem Oficerskim oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej. Odznaczony też innymi medalami państwowymi i korporacyjnymi. , w tym „ Odznaką za zasługi dla Miasta Łodzi ‘ oraz Medalem 600 Lecia Miasta Łodzi. Ze względu na wykonywany od ponad 40 lat zawód radcy prawnego , służył pomocą także nieodpłatnie wszystkim potrzebującym braciom i przyjaciołom .  Bracie Andrzeju dziękujemy Ci za :

– wiedzę i pomoc prawną wynikającą z potrzeb kontaktów z Sądami oraz prowadzoną działalność

na naszej strzelnicy brackiej,

– kontaktową wiedzę bracką o vip-ach i ważnych osobach w mieście

– twój humor i dyscyplinowanie naszej brackiej gadaniny

– wodzirejstwo na naszych balach królewskich i profesjonalnej wiedzy o wszystkich napitkach brackich .

– dobre informacje rodzinne , a w tym i córki , na której ślubie mieliśmy przyjemność być zaproszeni.

– pomysłach na organizację jubileuszu oraz dalszych latach w służbie łódzkiemu społeczeństwu.

Odszedłeś szybko i nagle , dołączyłeś do 18 naszych braci pełniących służbę u św. Sebastiana – Europejskiego Patrona Bractw Kurkowych .

 Cześć Twojej brackiej pamięci !  Niech Ci ta ziemia łódzka lekką będzie !!!

  W imieniu bractwa                                                                                                                                                                      br,  generał Ignacy Ścibiorek                                                                                                                                               Starszy ŁTSBK

Łódź dnia 8 stycznia 2024 roku

Więcej zdjęć na FB Bractwa , Okręgu i moim – https://www.facebook.com/ignacyscibiorek.ignacyscibiorek

OGRZEB BR. ANDRZEJA KAŁUŻY – 8.01.2024.

W dniu dzisiejszym odbył się , na Cmentarzu Rzymskokatolickim pw. MBN przy ul. Szczecińskiej w Łodzi , pogrzeb Andrzeja – naszego brata kurkowego Udział w nim wzięli m.in. bracia Łódzkiego TS Bractwa Kurkowego oraz Okręgu Centralnego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Kurkowych RP ,przedstawiciel Prezydenta Miasta Łodzi . Adwokatury i Zakonu św. Jerzego . Licznie przybyli przyjaciele i koledzy z pracy i stowarzyszeń .                       Cześć Jego pamięci !

WSPOMNIENIE O NASZYM BRACIE ANDRZEJU KAŁUŻY .:

Pogrążona w bólu Rodzino , szanowni Bracia Kurkowi , wszyscy zgromadzeni Żałobnicy. W dniu dzisiejszym żegnamy zmarłego Andrzeja . Męża , ojca , dziadka , ale też kolegę i przyjaciela . Był też bratem rzeczywistym naszego Łódzkiego Towarzystwa Strzeleckiego Bractwa Kurkowego , najstarszego stowarzyszenia w mieście Łodzi , planującego w roku bieżącym obchody jubileuszowe 200 lecia. Brat Andrzej to z urodzenia piotrkowianin , ale z wyboru łodzianin . Tutaj skończył studia , podjął pracę , założył rodzinę oraz zaangażował się w życie społeczne naszego miasta. Doskonały znany Łódzki adwokat , działacz społeczny i filantropa . Brat Andrzej Kałuża był członkiem bractwa od ponad 15 lat. Gdzie od samego początku jest we władzach Stowarzyszenia tj. Rady Starszych, gdzie pełnił funkcję Pisarza Bractwa . Brat dał się poznać jako bardzo uczynny i pomocny członek Stowarzyszenia, bardzo zaangażowany w jego działalność. Znajdowało to odzwierciedlenie w fakcie, iż był także członkiem Zarządu Centralnego Okręgu Bractw Kurkowych Rzeczpospolitej Polskiej. Przez wiele lat był Przewodniczącym Sądu Brackiego w Okręgu Centralnym . Brat Andrzej uczestniczył we wszystkich wydarzeniach i uroczystości okolicznościowych jakie organizowane są przez władze Miasta Łodzi i Województwa , Zarząd Zjednoczenia oraz inne organizacje społeczne. Działalność Bractwa przy aktywnym udziale Brata Kałuży służy także wzmocnieniu poczucia tożsamości narodowej. Pomysłodawca włączenia się przez bractwo do kwesty na Starym Cmentarzu w Łodzi , w którym braliśmy ostatnio udział po raz dziesiąty. Dobry strzelec, uczestnik wielu turniejów strzeleckich w okręgu i na terenie kraju.. Brał udział we wszystkich uroczystościach patriotycznych na terenie miasta z okazji wyzwolenia Łodzi, 3 Maja, Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada, 15 Sierpnia – Wojska Polskiego , Święta Łodzi, rocznic i innych zdarzeń miejskich. Zainteresowany historią miasta i działalnością organizacji i stowarzyszeń mundurowych . W uznaniu za działalność bracką wyróżniony m.in. Krzyżem Rycerskim , Krzyżem Oficerskim oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej. Odznaczony też innymi medalami państwowymi i korporacyjnymi. , w tym „ Odznaką za zasługi dla Miasta Łodzi ‘ oraz Medalem 600 Lecia Miasta Łodzi. Ze względu na wykonywany od ponad 40 lat zawód radcy prawnego , służył pomocą także nieodpłatnie wszystkim potrzebującym braciom i przyjaciołom .

Bracie Andrzeju dziękujemy Ci za :

– wiedzę i pomoc prawną wynikającą z potrzeb kontaktów z Sądami oraz prowadzoną działalność

na naszej strzelnicy brackiej,

– kontaktową wiedzę bracką o vip-ach i ważnych osobach w mieście

– twój humor i dyscyplinowanie naszej brackiej gadaniny

– wodzirejstwo na naszych balach królewskich i profesjonalnej wiedzy o wszystkich napitkach

brackich .

– dobre informacje rodzinne , a w tym i córki , na której ślubie mieliśmy przyjemność być

zaproszeni.

– pomysłach na organizację jubileuszu oraz dalszych latach w służbie łódzkiemu społeczeństwu.

Odszedłeś szybko i nagle , dołączyłeś do 18 naszych braci pełniących służbę u św. Sebastiana – Europejskiego Patrona Bractw Kurkowych .

Cześć Twojej brackiej pamięci !

Niech Ci ta ziemia łódzka lekką będzie !!!

W imieniu bractwa

Ignacy Ścibiorek

Starszy Bractwa

Łódź dnia 8 stycznia 2024 roku

Więcej zdjęć na FB Bractwa , Okręgu i moim – https://www.facebook.com/ignacyscibiorek.ignacyscibiorek

WSPOMNIENIE O NASZYM BRACIE ANDRZEJU KAŁUŻY .:                                                                                                            Pogrążona w bólu Rodzino , szanowni Bracia Kurkowi , wszyscy zgromadzeni Żałobnicy. W dniu dzisiejszym żegnamy zmarłego Andrzeja . Męża , ojca , dziadka , ale też kolegę i przyjaciela . Był też bratem rzeczywistym naszego Łódzkiego Towarzystwa Strzeleckiego Bractwa Kurkowego , najstarszego stowarzyszenia w mieście Łodzi , planującego w roku bieżącym obchody jubileuszowe 200 lecia. Brat Andrzej to z urodzenia piotrkowianin , ale z wyboru łodzianin . Tutaj skończył studia , podjął pracę , założył rodzinę oraz zaangażował się w życie społeczne naszego miasta. Doskonały znany Łódzki adwokat , działacz społeczny i filantropa . Brat Andrzej Kałuża był członkiem bractwa od ponad 15 lat. Gdzie od samego początku jest we władzach Stowarzyszenia tj. Rady Starszych, gdzie pełnił funkcję Pisarza Bractwa . Brat dał się poznać jako bardzo uczynny i pomocny członek Stowarzyszenia, bardzo zaangażowany w jego działalność. Znajdowało to odzwierciedlenie w fakcie, iż był także członkiem Zarządu Centralnego Okręgu Bractw Kurkowych Rzeczpospolitej Polskiej. Przez wiele lat był Przewodniczącym Sądu Brackiego w Okręgu Centralnym . Brat Andrzej uczestniczył we wszystkich wydarzeniach i uroczystości okolicznościowych jakie organizowane są przez władze Miasta Łodzi i Województwa , Zarząd Zjednoczenia oraz inne organizacje społeczne. Działalność Bractwa przy aktywnym udziale Brata Kałuży służy także wzmocnieniu poczucia tożsamości narodowej. Pomysłodawca włączenia się przez bractwo do kwesty na Starym Cmentarzu w Łodzi , w którym braliśmy ostatnio udział po raz dziesiąty. Dobry strzelec, uczestnik wielu turniejów strzeleckich w okręgu i na terenie kraju.. Brał udział we wszystkich uroczystościach patriotycznych na terenie miasta z okazji wyzwolenia Łodzi, 3 Maja, Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada, 15 Sierpnia – Wojska Polskiego , Święta Łodzi, rocznic i innych zdarzeń miejskich. Zainteresowany historią miasta i działalnością organizacji i stowarzyszeń mundurowych . W uznaniu za działalność bracką wyróżniony m.in. Krzyżem Rycerskim , Krzyżem Oficerskim oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej. Odznaczony też innymi medalami państwowymi i korporacyjnymi.  w tym „ Odznaką za zasługi dla Miasta Łodzi ‘ oraz Medalem 600 Lecia Miasta Łodzi. Ze względu na wykonywany od ponad 40 lat zawód radcy prawnego , służył pomocą także nieodpłatnie wszystkim potrzebującym braciom i przyjaciołom .Bracie Andrzeju dziękujemy Ci za :                                                                                                                                                                      – wiedzę i pomoc prawną wynikającą z potrzeb kontaktów z Sądami oraz prowadzoną działalność na naszej strzelnicy brackiej,                     – kontaktową wiedzę bracką o vip-ach i ważnych osobach w mieście                                                                                                                  – twój humor i dyscyplinowanie naszej brackiej gadaniny                                                                                                                                         – wodzirejstwo na naszych balach królewskich i profesjonalnej wiedzy o wszystkich napitkach brackich .                                                       – dobre informacje rodzinne , a w tym i córki , na której ślubie mieliśmy przyjemność być zaproszeni.                                                                 – pomysłach na organizację jubileuszu oraz dalszych latach w służbie łódzkiemu społeczeństwu.                                                                Odszedłeś szybko i nagle , dołączyłeś do 18 naszych braci pełniących służbę u św. Sebastiana – Europejskiego Patrona Bractw Kurkowych .Cześć Twojej brackiej pamięci ! Niech Ci ta ziemia łódzka lekką będzie !!!                                                                                                            W imieniu bractwa br. generał Ignacy Ścibiorek        Starszy ŁTSBK                                                                                                                      Łódź dnia 8 stycznia 2024 roku                                                                                                                                                                     Więcej zdjęć na FB Bractwa , Okręgu i moim – https://www.facebook.com/ignacyscibiorek.ignacyscibiorek