Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/ltsbk/public_html/ltsbk.vipserv.org/ltsbk/wp-content/themes/fluida/includes/loop.php on line 270

2023.09.11 WYRÓŻNIENIE ZA DZIAŁANIA NA RZECZ ROZWOJU ŁODZI PRZYZNANE Z OKAZJI 600 – LECIA MIASTA.

Medal 600 lecia Miasta Łodzi.
MEDAL 600 LAT ŁODZI EX NAVICULA NAVIS
WYRÓŻNIENIE ZA DZIAŁANIA NA RZECZ ROZWOJU ŁODZI PRZYZNANE Z OKAZJI 600 – LECIA MIASTA.
W dniu 11 września 2023 roku wyróżnieni zostaliśmy tym okolicznościowym medalem, wręczonym nam przez Hannę Zdanowską – Prezydenta Miasta Łodzi . Wśród wielu wyróżnionych , medale odebrali bracia Piotr Fryczka , Andrzej Kałuża i Ignacy Ścibiorek . Czeka na wręczenie br. Jarosław Wieczorek . Dziękujemy Kapitule za te wnioski uwzględniających naszązawodową i społeczną m.in. w Łódzkim Towarzystwie Strzeleckim Bractwie Kurkowym.
Były gratulacje i życzenia Prezydenta Miasta Łodzi , Tomasza Karauda – Przewodniczącego Kapituły i od Marcina Gołaszewskiego – Przewodniczącego Rady Miejskiej.
Przesympatyczna atmosfera ,rozmowy , tort jubileuszowy , okolicznościowa muzyka , zdjęcia i wspomnienia.
Uroczystość odbywała się w Pałacu Poznańskiego w Sali Lustrzanej i Ogrodach , a wejście obowiązkowo po czerwonym dywanie.
Wiwat Miasto Łódź !!!
PS.
Łódzkie TS Bractwo Kurkowe obchodzić będzie w dniu 7 czerwca 2024 , jubileusz 200 lecia .
Celem działalności statutowej są dwie dewizy :
– ” Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie „
– ” Miłość Ojczyzny naszym prawem ” , wyhaftowane na naszym brackim sztandarem !
Zarząd Okręgu Centralnego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich
Z brackim pozdrowieniami
br. generał Ignacy Ścibiorek
Starszy ŁTS BK
Wiceprezes OC

Odznaka Za zasługi dla Miasta Łodzi – 10 .11.2023,

Szanowni Panowie Bracia !

Dzisiaj w dniu 10 listopada br. w Muzeum Miasta Łodzi , odbyła się uroczystość związana z nadaniem Honorowego Obywatela Miasta Łodzi i odznak za zasługi dla Miasta.

„” Marian Turski, Jadwiga Moll i Jacek Moll Honorowymi Obywatelami Miasta Łodzi. Uhonorowaliśmy także 30 osób „Odznakami za Zasługi dla Miasta Łodzi” Łódź i wspólnotę budują ludzie – ich marzenia, pasje, sukcesy, ale i porażki oraz chwile zwątpienia. Łódź jest z Was dumna – bądźcie jej Ambasadorami, bądźcie także dumni z niej. Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych”” – powiedział Marcin Gołąszewski Przewodniczący Rady Miasta.

Wśród odznaczonych było dwóch naszych braci kurkowych Andrzej Kałużą i Ryszard Jaworski , Otrzymali wyróżnienia za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej w Łódzkim Towarzystwie Strzeleckim Bractwie Kurkowym,. Br. Andrzej to doskonale znany adwokat , prawnik , działający w Łódzkim Bractwie ponad 20 lat. Br. Ryszard prawie 28 lat w bractwie , to płk. poż w stanie spoczynku , były komendant rejonowy Straży Pożarnych , oraz zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnych w Łodzi.

Serdeczne gratulacje i podziękowanie za realizacje statutowych działań brackich !

Z wielką przyjemnością i uznaniem podpisałem się pod wnioskami . –

Z brackimi pozdrowieniami

Ignacy Ścibiorek

Starszy Bractwa

PS.

Więcej na FB , Bractwa, OC i moim,

Zarząd Okręgu Centralnego Zjednoczenia Kurkowych Bractw StrzeleckichObrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2-1024x768.jpg