2019.01.26 św.SEBASTIAN

Wielce Szanowni Panowie Bracia i Przyjaciele !
W dniu 26 stycznia br. na strzelnicy Łódzkiego Bractwa Kurkowego odbył się IX turniej o Tarczę Świętego Sebastiana i VIII o Puchar Przechodni Prezesa Okręgu Centralnego Zjednoczenia KBSRP. Po przywitaniu uczestników turnieju przez br. Ignacego Ścibiorka – Starszego Łódzkiego Bractwa Kurkowego -Wiceprezesa OC, zabrał głos br. Jan Klauza – Prezes Okręgu , który życzył uczestnikom turnieju oddania wiele trafnych strzałów oraz przesłał też dla braci i rodzin życzenia noworoczne. Przypomniano też w bardzo interesującej formie , osobę europejskiego patrona bractw kurkowych św. Sebastiana / dzień patronalny – 20 stycznia /.
W toku odbytych zawodów, o bardzo wysokim poziomie strzeleckim , zajęto następujące miejsca:
A. Tarcza św. Sebastiana
1 . miejsce br. Roman Lipski – bractwo podlasko – kozieradzkie
2. miejsce br. Michał Wieremiejczyk – bractwo warszawskie
3. miejsce br. Paweł Pastuszka – bractwo radomskie strzelców kurkowych
B. Puchar Przechodni Prezesa Okręgu Centralnego
1. miejsce br. Michał Wieremiejczyk – bractwo warszawskie
2. miejsce br. Jarosław Wieczorek – bractwo łódzkie
3. miejsce br. Roman Lipskim- bractwo podlasko – kozieradzkie .
Tarczę , puchary i dyplomy wręczył br. Jan Klauza – Prezes Okręgu , gratulując i życząc kolejnych wygranych turniejów strzeleckich.
Udział wzieli strzelcy z bractw z Warszawy, Kalisza, Radomia, Kielc, Konstantynowa Lub. i Łodzi.
W związku z incjatywą Zarzędu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP , pierwsze zawody o tarczę św. Sebastiana – europejskiego patrona bractw kurkowych, łódzkie bractwo rozegrało już w roku 2008 .
W roku 2011 z naszej incjatywy zmieniono formułę na okręgowe . I tak w r. 2011 – zw. został Dariusz Lewandowski, 2012 – zw. Grzegorz Religa , a w latach 2013 i 2014 najlepszy był. br. Dariusz Dolecki , a w roku 2015 br. Robert Lipski z Bractwa Podlasko – Kozieradzkiego , Paweł Pastyszka z Radomskiego Bractwa Kurkowego w roku 2016 i br. Robert Gajewski w 2017 z bractwa łódzkiego. W roku 2018 tarczę wystrzelał br. Marek Bartel z bractwa łódzkiego.
Puchar Prezesa OC wcześniej zdobywali bracia Robert Karpiński, Andrzej Sylwestrzak ,Grzegorz Religa, Andrzej Kiljańczyk , Ignacy Ścibiorek , Dariusz Dolecki i Paweł Pastuszka..
Turniej , w którym udział wzięło ponad 25 strzelców , odbył się bardzo sprawnie dzięki przygotowaniu jego przez br. Dariusza Doleckiego – Strzelmistrza OC, br. Edwarda Kulantego – Podstarszego i br. Jana Kąckiego – Strzelmistrza Bractwa .
Spotkanie Sebastianowe było też okazją do omówienia bieżących spraw brackich i jak zwykle zakończyło się biesiadą bracką. Zawodami tymi bracia naszego okręgu rozpoczęli nowy sezon strzelecki w 2019 roku .-
Z brackim pozdrowieniem
br.generał Ignacy Ścibiorek
Starszy ŁTSBK
Wiceprezes OC
Załącznik bracki – bo to strzały i piwa !!!