Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/ltsbk/public_html/ltsbk.vipserv.org/ltsbk/wp-content/themes/fluida/includes/loop.php on line 270

2023.01.06 orszak 3 Króli

Orszak Trzech Króli – Łódź 2023.
Szanowni Panowie Bracia !

W dzisiejszym ” Dzienniku Łódzkim ” / 5.01.2023 / ukazało się kilka informacji o obchodzonym jutro Święcie Trzech Króli. Na jednym z historycznych zdjęć , mam przyjemność figurować jako Król Melchior / 2016 / . Również jutro delegacja łódzkiego bractwa kurkowego będzie uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli. Towarzyszyć będziemy Hannie Zdanowskiej Prezydent Miasta Łodzi. Udział potwierdzili bracia Marek Kijański , Edward Kulanty , Jarosław Wieczorek i Starszy Bractwa. Zapraszam – zbiórka o godz. 11.30 przy kościele / Plac Wolności.
Tradycja obecnej formuły orszaku rozpoczęła się w Łodzi w roku 2012. Przemarsz ulicą Piotrkowską od kościoła Zesłania Ducha Świętego do Archikatedry Łódzkiej i złożenia darów Nowonarodzonemu w Szopce .Miałem przyjemność osiem razy być ” Królem Melchiorem „.
Od roku 2002 do 2010 odbywał się przejazd Prezydentów Łodzi , Pabianic i Zgierza do Szopki z Pokłonem i Darami.

Ponadto w dniu dzisiejszym imieniny obchodziła Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łodzi . Miałem przyjemność złożyć jej w imieniu naszego bractwa najlepsze życzenia urodzinowe . Była też okazja przypomnieć o naszym jubileuszu 200 lecia. Z przyczyn zdrowotnych nie mógł dojechać na spotkanie br. Włodzimierz Tłokiński. –
Z brackim pozdrowieniami
br. general Ignacy Ścibiorek
Starszy ŁTSBK

XII ORSZAK TRZECH KRÓLI W ŁODZI – 6.01.2023..
Szanowni Panowie Bracia !
Miałem przyjemność po raz dwunasty uczestniczyć w łódzkim Orszaku Trzech Króli. Po raz pierwszy w roku 2012 , kiedy to został zorganizowany w tej formie w naszym mieście . Stowarzyszenie Powrót Trzech Króli z Jerzym Kropiwnickim zaproponowało mi funkcję Króla Melchiora , którą „grałem” do roku 2019 .
W związku ze zmianą formuły organizacyjnej na ekumeniczną , w tym roku po raz kolejny w orszaku uczestniczyłem z delegacją Łódzkiego TS Bractwa Kurkowego z udziałem braci Edwarda Kulantego i Marka Kijańskiego oraz Jarosława Wieczorka . Towarzyszyliśmy Hannie Zdanowskiej – Prezydentowi Miasta Łodzi . Nawiedzał nas w czasie pielgrzymowania abp. Grzegorz Ryś – Metropolita Łódzki.
Orszak rozpoczął się mszą św. w Kościele pw. Zesłania Ducha Świętego przy pl. Wolności. Sprawował ją ks. abp. Grzegorz Ryś – Metropolita Łódzki. Następnie ulicą Piotrkowską udaliśmy się do Archikatedry Łódzkiej, gdzie Królowie w stajence złożyli dary .
W części artystycznej objawili się artyści z Małą Armią Janosika , z którymi mogliśmy pośpiewać kolędy . Formuła super !!!
Z orszakowymi pozdrowieniami br. generał Ignacy Ścibiorek Starszy ŁTSBK
Więcej materiałów na FB bractwa https://www.facebook.com/BractwoKurkoweLodz
i moim https://www.facebook.com/ignacyscibiorek.ignacyscibiorek