Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/ltsbk/public_html/ltsbk.vipserv.org/ltsbk/wp-content/themes/fluida/includes/loop.php on line 270

2022.01.19 Radogoszcz w Łodzi

Szanowni Bracia i Przyjaciele !
Co roku mieszkańcy Łodzi upamiętniają ofiary zbrodni, która miała miejsce w 1945 r. w Więzieniu Policyjnym na Radogoszczu. Tuż przed zakończeniem okupacji niemieckiej w Łodzi z dnia 17 / 18 stycznia hitlerowcy spalili żywcem 1500 osadzonych w więzieniu w pofabrycznych halach..
Miejsce to upamiętnia pomnik-mauzoleum, na terenie Muzeum Tradycji Niepodległościowych – oddział Radogoszcz, które przechowuje pamiątki i materiały związane z historią II wojny światowej w Łodzi.
Uroczystość odbyła się , w dniu 19 stycznia 2022 roku , przy udziale wojskowej kompanii honorowej Wojska Polskiego, oraz Orkiestry Dętej MPK w Łodzi oraz licznych pocztów sztandarowych , przy pomniku mauzoleum na terenie Muzeum Tradycji Niepodległościowych na Radogoszczu, ul. Zgierska 147.
Na zaproszenie Hanny Zdanowskiej – Prezydenta Miasta Łodzi oraz Marcina Gołaszewskiego– Przewodniczącego Rady Miasta Łodzi – gospodarzy uroczystości , udział wzięła delegacja Łódzkiego TS Bractwa Kurkowego w składzie braci Jarosława Wieczorka i Ignacego Ścibiorka.
Po wciągnięciu flagi , hymnie i przemówieniach gospodarzy oraz modlitwach duchownych różnych wyznań , odbył się „Apel pamięci”. Następnie zebrani złożyli wiązanki kwiatów. Odegranie ” Ciszy ” przez orkiestrę zakończyło uroczystość.
Obecni byli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych , służb mundurowych i instytucji oraz mieszkańców miasta.
Cześć Pamięci Pomordowanym !!!
Z pozdrowieniami
br. generał Ignacy Scibiorek
Starszy ŁTSBK

Szanowni Panowie Bracia !
Wpłynęło do naszego bractwa zaproszenie Prezydenta Miasta Łodzi , do udziału w uroczystościach 77 rocznicy Spalenia Więźniów  Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej.
Tradycyjnie planujemy udział w nich delegacji brackiej i złożenia wiązanki kwiatów .
Zapraszam Panów Braci do udziału. –

Z brackimi pozdrowieniami
br.generał Ignacy Ścibiorek
  Starszy ŁTSBK