Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/ltsbk/public_html/ltsbk.vipserv.org/ltsbk/wp-content/themes/fluida/includes/loop.php on line 270

2020.01.02 podziękowania za udział w kweście

Serdecznie dziękujemy za liczne i „barwne” uczestnictwo w 25 jubileuszowej kweście na rzecz ratowania zabytków Cmentarza Starego.
Zapraszamy na uroczyste podsumowanie kwesty w dniu 10.11.2019 o godz. 16.00 do Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy Ogrodowej 15.
Będzie nam miło gościć Państwa na tej uroczystości.
Pozdrawiam
Agnieszka Łeń

Szanowni Panowie Bracia !
Łódzkie TS Bractwo Kurkowe , na prośbę Cezarego Pawlaka – Prezesa Towarzystwa Opieki nad Cmentarzem Starym w Łodzi , wzięło udział w dniu 2 listopada 2019 r. w jubileuszowej XXV kweście na rzecz ratowania zniszczonych zabytków . Cmentarz Stary przy ul. Ogrodowej należy do najważniejszych i najpiękniejszych nekropolii w Łodzi i kraju. Po warszawskich Powązkach i krakowskich Rakowicach jest trzecią zaliczaną obecnie do najwartościowszych nekropolii w Polsce.
Powstały w latach 1855 – 1858 obecnie na powierzchni 21 ha , składa się z trzech części : katolickiej / największej pw. św. Józefa / , ewangielickiej i prawosławnej / pw. św. Aleksandra Newskiego / . Trójwyznaniowy charakter cmentarza sprawia , że jest wyjątkowy nie tylko w skali naszego kraju , ale także Europy. Pochowanych jest na nim ponad pół miliona osób.
Delegacja Łódzkiego Bractwa Kurkowego kwestowała w dniu 2 listopada br., w składzie : Edward Kulanty, Andrzej Kałuża, Andrzej Sylwestrzak, Marek Kijański , na czele ze Starszym Bractwa .
Jesteśmy pod wrażeniem życzliwości i ofiarności łodzian oraz zainteresowaniem ich historią / r. zał. 1824 / naszego bractwa.
Z brackimi pozdrowieniami
Ignacy Ścibiorek
Starszy Bractwa
PS.
W trakcie naszej kwesty byliśmy uczestnikami bezpośredniej transmisji z łódzkiego Cmentarza Starego w TVP INFO oraz dwukrotnie w wiadomościach TVP3 Łódź m.in
https://lodz.tvp.pl/45144036/02112019-1830