Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/ltsbk/public_html/ltsbk.vipserv.org/ltsbk/wp-content/themes/fluida/includes/loop.php on line 270

2021.04.19 – wspomnienia z roku 2010

Szanowni Panowie Bracia !

COŚ Z BRACKIEJ SZAFY :
W dniu 19 kwietnia 2010 r . odbył się w Warszawie , pogrzeb tragicznie zmarłego w katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem , śp. Ryszarda Kaczorowskiego – Prezydenta RP na Uchodźctwie. Dzięki życzliwości organizacyjnej Warszawskiego Bractwa Kurkowego , w uroczystościach tych mogła wziąć też udział m.in. delegacja Łódzkiego TS Bractwa Kurkowego.
Uroczystości odbywały się w Archikatedrze Warszawskiej , gdzie była sprawowana msza św. z udziałem władz państwowych , samorządowych i warszawiaków. Następnie kondukt żałobny udał się do Wilanowa , gdzie w Świątyni Opatrzności Bożej zostało złożone ciało w Krypcie Zasłużonych .
Był to pierwszy pogrzeb , po wyjaśnieniach odbył się w terminie późniejszym powtórny pochówek .
Cześć Jego pamięci !
COŚ Z BRACKIEJ SZAFY :
Katastrofa smoleńska wstrząsnęła całą Polską i światem. 10 kwietnia 2010 roku polski samolot rządowy Tu-154 rozbił się podczas podejścia do lądowania w Smoleńsku.
Wprowadzona została w dniach od 11 do 16 kwietnia ŻAŁOBA NARODOWA .
Delegacja Łódzkiego TS Bractwa Kurkowego wpisała się w dniu 13 kwietnia do ” Księgi Kondolencyjnej ” wyłożonej w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi .
Z brackimi wspomnieniami
br. generał Ignacy Ścibiorek
Starszy ŁTSBK