Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/ltsbk/public_html/ltsbk.vipserv.org/ltsbk/wp-content/themes/fluida/includes/loop.php on line 270

2023.08.26 Podlasko – Kozieradzkie Bractwo Kurkowe

Zarząd Okręgu Centralnego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Szanowni Panowie Bracia ! Podlasko – Kozieradzkie Bractwo Kurkowe po raz kolejny zorganizowało turniej strzelecki o Srebrną Wagę Podlasia , któremu towarzysz jeszcze 6 innych strzelań o nagrody władz samorządowych oraz Szablę Bractwa Kresowego . Pozwalam sobie przesłać szczegółowe sprawozdanie gospodarza turnieju br. Szczepana Wereszko – Starszego Bractwa szczepan_wereszko@tlen.pl wraz ze zdjęciowym fotoreportażem . Strzelnica w Hrudzie , bardzo dobra organizacja , wiele nagród i bogactwo stołu . Gratulacje !!! Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród , wszyscy obecni zostali zaproszeni na raut bracki. – Z brackim pozdrowieniami br. generał Ignacy Ścibiorek Starszy ŁTSBK Wiceprezes OC
Dnia 29 sierpnia 2023 09:08 br. Szczepana Wereszko – Starszego Bractwa napisał:
Witam serdecznie,
W załączniku przesyłam relację i link ze strzelania o Statuetkę Srebrnej Wagi Podlasia,
zdjęcia w poniższym linku.


Podlasko-Kozieradzkie Bractwo Kurkowe w Konstantynowie
br. Szczepan Wereszko
Starszy Bractwa tel.601359667
https://we.tl/t-Pi6C8nBUDo

Zarząd Okręgu Centralnego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich
Temat:
IX STRZELANIE O SREBRNĄ WAGĘ PODLASIA – 26.08.2023
Szanowni Panowie Bracia !
Podlasko – Kozieradzkie Bractwo Kurkowe po raz kolejny zorganizowało turniej strzelecki o Srebrną Wagę Podlasia , któremu towarzyszyło jeszcze 6 innych strzelań o nagrody władz samorządowych oraz Szablę Bractwa Kresowego .
Na zaproszenie Starszego Bractwa Podlasko – Kozieradzkiego br. Szczepana Wereszko , przybyło wielu braci i zaproszonych gości . Był obecny br. Lech Magnuszewski – Prezes Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP , który też wręczył gospodarzom wydarzenia , pamiątkowy Medal 100 lecia Zjednoczenia KBSRP. Miałem też przyjemność , wraz z łódzkimi braćmi kurkowymi , brać udział w tym turnieju.
W najważniejszym strzelaniu o Srebrną Wagę Podlasia , uczestniczyło 35 braci – strzelców. Najlepszym okazał się / strzelaniu do kura / br. Roman Lipski , który zdobył bardzo piękne trofeum / wykonane z 200 g srebra / . W turnieju o Szablę Bractwa Kresowego , najlepszym okiem wykazał się br. January Bątkiewicz .
Gratulacje dla wszystkich laureatów strzeleckich.
Turniej rozpoczęliśmy po powitaniu wszystkich przybyłych , przez Starszego Bractwa , salwą armatnią i odśpiewaniem Hymnu Zjednoczenia .Słowo błogosławieństwa wygłosił tutejszy Proboszcz .
Strzelnica w Hrudzie , bardzo dobra organizacja , wiele nagród i bogactwo stołu . Z podziękowaniem !!!
Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród , wszyscy przybyli zostali zaproszeni na raut bracki.
Więcej informacji i szczegółów z przebiegu turnieju przekażą organizatorzy turnieju. –
br. generał Ignacy Ścibiorek
Wiceprezes Okręgu Centralnego .
Fotki – autora .
Więcej na FB OC : i moim.
Witam Serdecznie,
Relacja ze strzelania o Srebrną Wagę Podlasia Konstantynów – Hrud.
W ostatnią sobotę tj. 26.08.2023r Podlasko-Kozieradzkie Bractwo Kurkowe w Konstantynowie, zorganizowało i przeprowadziło IX edycję Strzelania o Statuetkę Srebrnej Wagi Podlasia na strzelnicy myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego Okręg Biała Podlaska m. Hrud
Jest już tradycją w Podlasko-Kozieradzkim Bractwie że zapraszane są władze samorządowe Białej Podlaskiej, Powiatu Bialskiego, Wójtowie Gmin Konstantynowa i Białej Podlaskiej, Zarząd Nadleśnictwa Biała Podlaska, Zarząd Okręgowy PZŁow Biała Podlaska, Przedstawiciele Stowarzyszeń działających w Białej Podlaskiej i Konstantynowie.
Fundatorzy tarcz;
Tarcza Prezydenta Białej Podlaskiej – Michała Litwiniuka
Tarcza Starosty Bialskiego – Mariusza Filipiuka
Tarcza Wójta Gminy Konstantynów -Romualda Murawskiego
Tarcza Króla P-K BK Józefa Szeptyckiego
Łańcuch przechodni Rodu Bartel
Szabla – Kresowego Bractwa Kurkowego w Terespolu
Statuetka Srebrnej Wagi Podlasia – P_K BK w Konstantynowie
W minioną sobotę na Naszym Święcie strzelania o Srebrną Wagę mieliśmy zaszczyt gościć prawie połowę Zarządu Zjednoczenia KBS RP na czele z Szanownym bratem Lechem Magnuszewskim -Prezesem, Wice -Prezesem bratem Michałem Wieremiejczykiem, Sekretarzem Zjednoczenia bratem Januarym Bątkiewiczem, Skarbnikiem Zjednoczenia Arkadiuszem Mullerem.
W strzelaniu udział wzięli: Wice-Prezes OC -Ignacy Ścibiorek, Strzelmistrz OC jednocześnie Król OC- brat Robert Gajewski, Młodzieżowy Król Zjednoczenia – brat Maciej Pastuszka, Bracia z Lublina – Okręg Krakowski, Bractwo w Tucholi brat Mariusz Wegner p- Okr. Pomorski, Bracia OC z bractw; Łódzkiego, Warszawskiego, Radomskiego, Łomżyńsko-Drohickiego, Kresowego w Terespolu, Bracia Lechity z Otwocka, Podlasko-Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego.
Święto strzelania rozpoczęliśmy od powitania zacnych gości, następnie była krótka modlitwa pod przewodnictwem ks. Jarosława Grzelaka, salwa armatnia i odśpiewanie Hymnu Brackiego.
Następnie odbyły się strzelania eliminacyjne i finałowe do tarcz, a o szablę i statuetkę Wagi do Kura osadzonego na specjalnej konstrukcji.
W czasie strzelań eliminacyjnych i finałowych panowało duże współzawodnictwo, w którym dało się zauważyć koleżeńską i przyjacielską rywalizację. W strzelaniu do Kura emocji było co nie miara, ponieważ strzelaliśmy rotacyjnie po jednym strzale, Kur się przechylał a napięcie rosło, aż w 105 strzale brata Romana Lipskiego z P-K BK Kur upadł i posypały się gratulacje.
Podobnie wiele emocji było przy strzelaniu o Szablę i tutaj wielkie szczęście udzieliło się zacnemu gościowi bratu Januaremu Bątkiewiczowi. W czasie strzelań Goście, mogli posilać się daniami z grilla, i oczywiście jak to na naszym Południowym Podlasiu bywa wszyscy mogli skosztować wspaniałej potrawy mięsno-warzywnej z baraniny, wieprzowiny z Podlaskiego Kociołka /parowańca/.
Po wyłonieniu zwycięzców w strzelaniu finałowym /1 strzał/, przystąpiliśmy do wręczania zdobytych tarcz, nagród, które wręczali fundatorzy.
O wręczenie Statuetki Srebrnej Wagi Podlasia poprosiliśmy Naszego Gościa brata Lacha Magnuszewskiego Prezesa Zarządu Zjednoczenia, który też wręczył gospodarzom wydarzenia, na ręce Starszego Bractwa Szczepana Wereszko pamiątkowy Medal 100-Lecia Zjednoczenia KBS RP.
Po wręczeniu trofeów na zaproszenie Gospodarzy wszyscy goście udali się do przygotowanego lokalu na dalszą część świętowania-biesiadowania. Przy suto zastawionych stołach przygotowanym jadłem, chłodzącymi napojami, lokalnymi trunkami jak ,,Czar Podlasia”, ,,Rwący Nurt Bugu” grającym zespołem muzycznym i wspólnym śpiewaniem spędziliśmy miło czas do późnych godzin.
Przez cały dzień Świętowania świeciło piękne słońce a temperatura w cieniu sięgała 34stopni.
Jak onegdaj powiadano;
,,Tak pozbywszy się jedynej troski jak strzelanie, sposobny czas na zabawę radosną nastał. Tako Bracia do biesiady, a racząc się Waszmościowie trunkami i miodami wszelakimi obficie, pomnijcie, że oto tak liczne zebrane tu piękne białogłowy, Waszmościanki i dziewki młode, jeno czekają co by je w pląsy ochoczo porwać. Pamiętajcie druhowie, że póki ochota ta sama, to i człek ten sam. Do dzieła Bracia do zabawy!”