Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/ltsbk/public_html/ltsbk.vipserv.org/ltsbk/wp-content/themes/fluida/includes/loop.php on line 270

2022.01.06 Św.Trzech Króli w Łosdzi

Szanowni Panowie Bracia !
W dniu wczorajszym delegacja Łódzkiego TS Bractwa Kurkowego , na zaproszenie ab Grzegorza Rysia – Metropolity Łódzkiego , uczestniczyła po raz kolejny w XI Orszaku Trzech Króli w Łodzi. 
Ja miałem przyjemność być na orszaku po raz jedenasty .Po raz pierwszy w roku 2010 , kiedy to został zorganizowany w tej formie w naszym mieście . Stowarzyszenie Powrót Trzech Króli z p. Jerzym Kropiwnickim zaproponowało mi funkcję Króla Melchiora , którą „grałem” do roku 2018 .
W związku ze zmianą formuły organizacyjnej na ekumeniczną , w tym roku w orszaku uczestniczyłem z delegacją Łódzkiego TS Bractwa Kurkowego z udziałem braci Edwarda Kulantego i Marka Kijańskiego . Towarzyszyliśmy Hannie Zdanowskiej – Prezydentowi Miasta Łodzi . Nawiedzał nas ab. Grzegorz Ryś – Metropolita Łódzki. Orszak rozpoczął się mszą św. w Kościele pw. Zesłania Ducha Świętego przy pl. Wolności. Sprawował ją ks. arb. Grzegorz Ryś – Metropolita Łódzki. Następnie ulicą Piotrkowską udaliśmy się do Archikatedry Łódzkiej, gdzie Królowie w stajence złożyli dary .W części artystycznej objawili się artyści z ZAKOPOWER-a , z którymi mogliśmy pośpiewać kolędy . Formuła super !!!
Z kolędowymi  pozdrowieniami
br. generŁ Ignacy Ścibiorek
Starszy  ŁTSBK
Więcej na moim i brackim FB.

Szanowni Panowie Bracia !
Zadzwonił do mnie ks. Grzegorz Matyna , z zaproszeniem od arcybiskupa Grzegorza Rysia – Metropolity Łódzkiego , do udziału naszego bractwa w Orszaku Trzech Króli.
W programie , z zachowaniem wymogów sanitarnych :
godz. 11.00 – msza św. w kościele św. Ducha / Piotrkowska Pl. Wolności /
godz. 12.00 – przemarsz orszaku ul. Piotrkowską pod Archikatedrę 
godz. 13.00 – koncert 
Więcej o orszaku : https://www.facebook.com/OrszakTrzechKroliLodz/
Bracia występują w kontuszach w grupie VIP- ów – specjalne przepustki .
Proszę o potwierdzenie swojego udziału , najlepiej telefonicznie 602 493 177 .-
Delegacja bractwa weźmie udział w uroczystościach pamięci spalenia Więżniów na Radogoszczy.
Z brackimi pozdrowieniami
br. generŁ Ignacy Ścibiorek
Starszy  ŁTSBK