Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/ltsbk/public_html/ltsbk.vipserv.org/ltsbk/wp-content/themes/fluida/includes/loop.php on line 270

2021.11.11 Św. Niepodległości Zawody służb mundurowych


Narodowe Święto Niepodległości w Łodzi – Piknik Niepodległościowy w Manufakturze – 11.11.2021.
Po raz dziesiąty odbył się , z okazji Narodowego Święta Niepodległości , Piknik Niepodległościowy w Manufakturze z inicjatywy Szymona Witkowskiego – jej Prezesa.
W czasie oficjalnego otwarcia , nastąpił przyjazd Marszałka , którego przywitał Adam Wieczorek – Wiceprezydent Miasta Łodzi. Na cześć Marszałka bractwo oddało salut armatni !
Po wygłoszeniu przez Marszałka ” Orędzia do Łodzian ” odśpiewaliśmy nasz Hymn .
Kolejnym elementem otwarcia było wręczenie pucharów i dyplomów Wojewody Łódzkiego z okazji IX Turnieju Służb Mundurowych w Strzelaniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Inicjatorem , organizatorem i gospodarzem turnieju było Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie Bractwo Kurkowe. Turniej odbył się w dniu 4 listopada br. na naszej strzelnicy przy ul. Konstantynowskiej 1 w Łodzi.
W turnieju wzięło udział 7 wojewódzkich reprezentacji naszych służb mundurowych . Wysoki poziom strzelecki , duża rywalizacja i celne oko , potwierdziło znaną dewizę ” Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie „.
W klasyfikacji indywidualnej :
– 1 miejsce Sławomir Mińkowski – Placówka Straży Granicznej
– 2 miejsce Paweł Pińkowski – 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej,
– 3 miejsce Piotr Zdunek – Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.
W klasyfikacji drużynowej :
– 1 miejsce – Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi,
– 2 miejsce – 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej .
– 3 miejsce – Placówka Straży Granicznej w Łodzi.
W imieniu Tobiasza Bocheńskiego – Wojewody Łódzkiego , miałem przyjemność i honor wręczyć piękne puchary z dyplomami. Serdeczne gratulacje !
Na cześć zwycięzców oddana została salwa honorowa. Turniej ten jest jedynym w kraju , skupiający na strzelnicy , najlepszych strzelców w naszym województwie . Również łódzki Piknik Niepodległościowy jest największym wydarzeniem promującym obronność , na terenie kraju.
Gratulacje dla organizatorów.
Więcej fotek na brackim FB !https://pl-pl.facebook.com/pg/BractwoKurkoweLodz/posts/