Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/ltsbk/public_html/ltsbk.vipserv.org/ltsbk/wp-content/themes/fluida/includes/loop.php on line 270

2021.01.03 WIELKA ORGIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY


SZANOWNE SIOSTRY, CZCIGODNI BRACIA I PRZYJACIELE 
ZJEDNOCZENIA KURKOWYCH BRACTW STRZELECKICH RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Miło mi zakomunikować, szerokiemu gronu społeczności brackiej i nie tylko, że w czasach, gdzie ulotne chwile radości, wspomnień, których doświadczamy w swoim życiu, stały się jeszcze bardziej ulotne ,iż pragnąc dołożyć swoją cegiełkę do heroicznego wysiłku, jakiego prawie od trzech dekad podejmuje się Jurek Owsiak i jego Wielka Orkiestra. Przekazuję na 29 Finał WOŚP wystrzelaną przeze mnie w 2013 r Statuetkę Srebrnej Lilii św. Józefa z Kalisza – jedno z najważniejszych trofeów bractw europejskich.

Od 1993r w najstarszym mieście w Polsce, w którym znajduje się najstarsze w Europie Sanktuarium św. Józefa, Bractwo Kaliskie organizuje Międzynarodowe Strzelanie o Srebrną Lilię. Lilia wykonana ze 150g czystego srebra na wzór lilii trzymanej w ręku przez Józefa Kaliskiego patrona sanktuarium, fundowana jest przez Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych z tegoż miasta.
Uroczyste wręczenie odbywa się na Starym Rynku w Kaliszu.
Przynależność do ruchu brackiego, możliwość odtwarzania jego struktur na wschodnich rubieżach naszej Ojczyzny, a w szczególności wystrzelanie Tytułu Króla Okręgu Centralnego i Statuetki Srebrnej Lilii św. Józefa sprawiła, że jestem bogatszy o liczne przyjaźnie i znajomości.
Cóż one jednak znaczą, gdy nie możemy się nimi dzielić, są ulotne, a nawet zanikają. Często pozostaje nam tylko namacalny dowód tych przeżyć -statuetka i wspomnienia….,ale wspomnienia poparte dobrocią, to dopiero wspomnienia…… Mam nadzieję, że do udziału w licytacji Statuetki Srebrnej Lilii św. Józefa dołączy cała społeczność bracka Rzeczpospolitej, a także zaprzyjaźnione bractwa zrzeszone w Europejskiej Wspólnocie Historycznych Strzelców -EGS.
Będąc tego pewien, pozwólcie przeto, że wspólnie z Podlasko-Kozieradzkim Bractwem Kurkowym TS. Z Konstantynowa na czele ze Starszym Bractwa br. Szczepanem Wereszką, na Wasze ręce, z góry złożymy wyrazy wdzięczności za udział w tym koncercie gorących serc w celu czynienia dobra, gdyż Bracia Kurkowi nigdy nie szczędzili sił ani środków w pomaganiu innym, bardziej potrzebującym.
Serdecznie zapraszam do udziału w licytacji także osoby spoza grona brackiego, sympatyków naszych idei.


ZACZYNAMY OD SKROMNYCH 100 ZŁ
nr. licytacji.  Sztab WOŚP Biała Podlaska : https://allegro.pl/oferta/statuetka-srebrnej-lilii-sw-jozefa-z-kalisza-10097393624
Z brackimi pozdrowieniami
br. Janusz Waldemar Zabłocki
Podstarszy Bractwa P-K BK. TS tel. 506 498 421
Król Kurkowy Okręgu Centralnego A.D.2012
Zdobywca trofeum Srebrnej Lilii św. Józefa A.D. 2013

Szanowni Bracia , Siostry i Przyjaciele !
   Zarząd Okręgu Centralnego ZKBS RP serdecznie dziękuje br. Januszowi Zabłockiemu z Bractwa Podlasko – Kozieradzkiego , za tak piękną i szlachetną inicjatywę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . W imieniu br. Jana Klauzy – Prezesa i własnym deklarujemy udział w zapowiadanej licytacji.
     Zachęcamy innych Braci i Przyjaciół  , którym takie działanie jest bliskie o  włączenie się do wsparcia na rzecz WOSP. –
Z brackimi pozdrowieniami
br. generał Ignacy Ścibiorek
Starszy ŁTSBK 
Wiceprezes Okręgu Centralnego ZKBS RP