Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/ltsbk/public_html/ltsbk.vipserv.org/ltsbk/wp-content/themes/fluida/includes/loop.php on line 270

2022.10.03 Informacje i protokół Zarządu Zjednoczenia KBS RP

Informacje i protokół Zarządu Zjednoczenia KBS RP – 3.10.2022.
Szanowni Panowie Bracia !

Przesyłam Wam do wiadomości , otrzymaną wczoraj informację wraz z protokółem , z Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. – Z brackim pozdrowieniami
br. generał Ignacy Ścibiorek Starszy ŁTSBK
Dnia 3 października 2022 19:40 zjednoczeniekbsrp napisał(a)

Szanowne Siostry i Bracia Kurkowi,

W dniu 16.07.2022r. w Sierakowie odbyło się posiedzenie Zarządu ZKBS
R.P.

Niniejszym przekazuję Wam w imieniu Zarządu Zjednoczenia protokół z
zebrania Zarządu Zjednoczenia w Sierakowie, zatwierdzony na sobotnim
zebraniu Zarządu w Łodzi w dniu 01.10.2022r.
Omawialiśmy wtedy m.in. ostatnie przygotowania do obchodów
jubileuszowych w Poznaniu i spotkania w Belgii.

Dzisiaj jubileusz 100 – lecia założenia naszego Zjednoczenia Kurkowych
Bractw Strzeleckich R.P. już jest za nami.

Szczególne serdeczne podziękowania kieruję do naszych Braci którzy
swoimi umiejętnościami i działaniami organizacyjnymi zapewnili całej
Polsce możliwość oglądania obchodów on-line za pośrednictwem sieci
internetu.

Są to Bracia:
Marek Baranowski – Prezes Kórnicko – Bnińskiego Bractwa Kurkowego,
Łukasz Toldo Cichy z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie
Marian Satała – Bractwo Kurkowe w Krakowie,
Marek Garwoliński – Kurkowe Bractwo Strzeleckie Grodu Przemysława w
Poznaniu

Przekazuje Wam także najpopularniejsze linki o materiałów ze 100 lecia
w Poznaniu.

https://telewizjastk.pl/programy/czytaj/100-lecie-zjednoczenia-kurkowych-bractw-strzeleckich-rp

https://www.facebook.com/zkbsostrow/videos/584617166712920

https://www.facebook.com/zkbsostrow/videos/3299687300280142

https://www.facebook.com/zkbsostrow/videos/1731406453881471

https://www.facebook.com/january.batkiewicz/posts/pfbid02tBSRDtRkhznx7u8sNwmuwZC9f4dndwnzTpzyVm1rwNSrNpsmNp7WHSyVPS2aM2pGl?notif_id=1660422049289288&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif

https://krotoszyn.naszemiasto.pl/100-lecie-zjednoczenia-kurkowych-bractw-strzeleckich-rp-w/ar/c1-8949841?fbclid=IwAR3bblnuPxN87DEl2pcanumdzOhR58wrptJ9OGBUUQUDHGMCfBEIMH67HJQ

https://www.facebook.com/january.batkiewicz/posts/pfbid0wT8xd9JSiYBFrNwbEbsUtBDU4UVLt7Fb8KZ6qoAy8gnZ6pEEiiD1vzFgNcr3Xb2Hl?notif_id=1660419652861475&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1756827587993638&set=pcb.1756833474659716

Z brackim pozdrowieniem – sekretarz ZKBS RP brat January Bątkiewicz.

————————————————————————————–
=======================================================================================
Sieraków, 16.07.2022r.
Posiedzenie Zarządu ZKBS RP
W dniu 16.07.2022r. w Sierakowie odbyło się posiedzenie Zarządu ZKBS RP.

W posiedzeniu uczestniczyli:

Członkowie Zarządu ZKBS RP:
1.Larski Krzysztof KCYNIA
2.Pawłowski Andrzej RAWICZ
3.Bątkiewicz January POZNAŃ
4.Sambor Sochaczewska Aldona KOŚCIERZYNA
5.Wegner Mariusz TUCHOLA
6.Balcerek Marek JUTROSIN
7.Żychlewicz Tadeusz PLESZEW
8.Woźnicki Dariusz BYTOM
9.Warzybok Adam OSTRZESZÓW
10.Pająk Roman PSZCZYNA
11.Orlik Lech SIERAKÓW
12.Magnuszewski Lech STAROGARD GDAŃSKI

Goście zaproszeni i prelegenci:
13.Zbigniew Madej KRÓL ZKBS R.P.
14.Prezesi Bractw OKRĘG SZAMOTULSKI

Na wstępie głos zabrał Prezes Okręgu Szamotulskiego brat Lech Orlik, który serdecznie powitał wszystkich członków Zarządu Zjednoczenia oraz przybyłych gości – prezesów Bractw z Okręgu Szamotulskiego. Pokrótce opowiedział historię Zamku Opalińskich w Sierakowie gdzie ma miejsce nasze posiedzenie i który jest oficjalną siedzibą Bractwa Kurkowego w Sierakowie. Brat Prezes Zjednoczenia powitał Króla Zjednoczenia brata Zbigniewa Madeja, wszystkich zebranych gości wśród których także nowo wybranego Prezesa Okręgu Śląskiego brata Romana Pająka oraz podziękował za zaproszenie Zarządowi Sierakowskiego Bractwa Kurkowego i pogratulował osiągnięć w postaci wyjątkowo pięknej siedziby i strzelnicy.

Pkt.1 Rozpoczynając posiedzenie Zarządu w Kórniku Prezes Zjednoczenia brat Krzysztof Larski, stwierdził także, że po podpisaniu przez zebranych listy obecności stwierdza kworum w liczbie 11 osób a także poprosił o zatwierdzenie proponowanego porządku obrad posiedzenia. W wyniku głosowania zatwierdzono jednogłośnie proponowany porządek obrad.

Pkt.2 Następnie Sekretarz Zarządu Zjednoczenia brat January Bątkiewicz zaproponował przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia Zarządu w Kórniku – Bninie w dniu 26.03. 2022r. Treść protokołu skorygowaną przez wniesione poprawki przyjęto jednogłośnie.

Pkt. 3 Prezes brat Krzysztof Larski przedstawił następujące działania członków Zarządu pomiędzy posiedzeniami Zarządu Zjednoczenia:
– miało miejsce dużo spotkań omawiające wszelkie kwestie dotyczące organizacji obchodów 100 lecia naszego Zjednoczenia w dniu 13 sierpnia 2022r.
– Prezes Zjednoczenia i inni członkowie Zarządu brali udział w wielu obchodach jubileuszowych w Zjednoczonych Bractwach i Okręgowych.
– Prezes Zjednoczenia odbył konsultacje z Kancelarią Prawną w sprawie zaistniałych sporów prawnych w Bractwach.
W dyskusji głos zabrał Strzelmistrz Zjednoczenia brat Mariusz Wegner, który domagał się podjęcia złożonych wcześniej – 3 miesiące temu, wniosków o pociągnięcie do odpowiedzialności braci winnych złożenia nieprawdziwych donosów na Zjednoczenie.
W odpowiedzi brat Prezes Zjednoczenia stwierdził że każde Bractwo odpowiada za swoich członków a Zjednoczenie już wystąpiło na drogę prawną wobec przywódców zdrajców.
Prezesi Okręgu Pomorskiego brat Lech Magnuszewski oraz brat Prezes Okręgu Ostrowskiego brat Adam Warzybok również poparli idee napiętnowania z imienia i nazwiska winnych donosów braci, którzy cały czas funkcjonują w Bractwach i włos im z głowy nie spadł. Mało tego – na spotkaniach brackich m.in. w Okręgach Pomorskim i Poznańskim odgrażają się że my wam jeszcze pokażemy ! Informacja o winnych do Bractw powinna dotrzeć i zdrajców trzeba nazywać po imieniu i to powinno być podstawą do tego aby Bractwa wykluczały ich
z życia brackiego, ze swoich szeregów.
W dyskusji zabrał także głos Marszałek Zarządu Zjednoczenia brat Dariusz Woźnicki który zaapelował o opinie prawną prawników w powyższych kwestach, bo piętnowanie ludzi po
3 latach i sianie wzajemnej nienawiści nam nic dobrego nie przyniesie.
Prezes Zarządu Zjednoczenia jeszcze raz stwierdził – przez te 3 lata walczyliśmy w Sądzie o honor wszystkich pomówionych Braci i wszystkie zarzuty, w tym te wyssane z palca zostały obalone. Ucierpiało Zjednoczenie i pełne niepewności zjednoczone Bractwa. Autorzy sfałszowanych i obrzydliwych pism pełnych pomówień słanych do EGS wypowiedzieli nam prawdziwą wojnę. Chylę czoła przed tymi członkami Zarządu którzy byli szczególnie aktywni w procesach sądowych. A teraz jest dyskusja – czy winnych wskazać czy ukarać.
Ostracyzm bracki czyli wykluczenie jest odpowiednią honorową karą. Prezes Okręgu Szamotulskiego brat Lech Orlik poparł takie rozwiązanie.
Sekretarz Zarządu Zjednoczenia brat January Bątkiewicz wyraził opinię , że na pewno warto jeszcze przed Kongresem wymienić nazwiska ludzi którzy nam szkodzili i podpisywali donosy sądowe po to żebyśmy wiedzieli kto jest kim i wspomniał tu niedawne spotkanie na strzelaniu Okręgu Poznańskiego z bratem Ireneuszem Handke, który sam poprosił o rozmowę. Brat Handke przyznał, że będzie próbował się oczyścić ze stawianych mu zarzutów przy pomocy Sądu Honorowego Zjednoczenia.
Kończąc dyskusję na ten temat Prezes Zjednoczenia brat Krzysztof Larski podjął decyzję o wystąpieniu do Kancelarii Prawnej z wnioskiem o analizę wszystkich dostępnych materiałów sądowych dotyczących pomówień i oszczerstw skierowanych wobec członków Zarządu i wskazanie jakie czyny podlegają karze i kto konkretnie jest władny orzec o winie.
Czy Sądy Powszechne czy też Sąd Honorowy Zjednoczenia. Zdrajcy nie unikną kary !!!
Takie rozwiązanie poparł zdecydowanie brat Prezes Leszek Magnuszewski. Nikt wczesniej nie ma prawa rozstrzygać co do winy.

Pkt. 4 W kolejnym punkcie Skarbnik Zarządu Zjednoczenia brat Tadeusz Żychlewicz przedstawił zebranym stan finansów Zjednoczenia i opłaconych składek.
Od ostatniego sprawozdania finansowego wiele Bractw do końca czerwca uzupełniło zaległe składki i brat Skarbnik przedstawił członkom Zarządu szczegółową listę. Jest to bardzo pozytywny sygnał. Są jednak Bractwa które mają spore zaległości i tu należy podjąć zdecydowane decyzje. Płacimy za nich składki np. do EGS a oni nam nic nie wpłacają.

Tak dalej nie może być.
Sekretarz Zarządu Zjednoczenia brat January Bątkiewicz odczytał list od Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pniewach. W liście tym przedstawiono złą sytuację finansową Bractwa, będącego właścicielem sporej zabytkowej nieruchomości wymagającej nieustannych remontów. W związku z dużymi wydatkami Bractwo zwróciło się do Zarządu Zjednoczenia o umorzenie czteroletnich zaległości w płaceniu składek.
Głos zabrał także obecny na posiedzeniu brat Prezes KBS w Pniewach.
Po szczerej dyskusji Zarząd nie wyraził zgody na umorzenie zadłużenia i zobowiązał Bractwo w Pniewach do sukcesywnego uregulowania długu.

Pkt. 5 Sprawa wpisu do KRS Bractwa w Tczewie. Brat Prezes Larski przeczytał pismo jakie wpłynęło do niego od V- ce Pezydenta EGS brata Andrzeja Wegnera.
Dotyczyło wycofania brata Piotra Czapiewskiego ze strzelania o tytuł Króla Europejskiego w Belgii. Prezes Okręgu Pomorskiego brat Lech Magnuszewski wyraził swoja opinię na temat tej jego zdaniem krzywdzącej decyzji. Przypomniał bardzo pozytywną rolę w Zjednoczeniu Bractwa w Tczewie zarówno organizacyjną jak i kulturową. Brat Piotr Czapiewski jest także bardzo ambitnym i zasłużonym bratem kurkowym. Bulwersująca i nieodpowiedzialna decyzja naszych przedstawicieli w EGS – braci Andrzeja Wegnera i Pawła Przychodniaka zdaniem wielu członków Bractw w Okręgu Pomorskim jest wątpliwa i budzi wiele protestów. Została przyjęta w szeregach brackich bardzo źle.
Zdaniem brata Prezesa Lecha Magnuszewskiego naruszenie osobowości prawnej nie wywołało skutków prawnych. KBS W Tczewie zgodnie ze Statutem Zjednoczenia jest cały czas pełnoprawnym członkiem naszego Zjednoczenia.
W trakcie dyskusji zobowiązano Sekretarza Zjednoczenia brata Januarego Bątkiewicza do pilnego nawiązania kontaktu z bratem Pawłem Przychodniakiem, będącym akurat w Belgii i interwencji mającej na celu przywrócenie do strzelania brata Piotra Czapiewskiego.
Z komunikatu sms który przekazał w trakcie posiedzenia Zarządowi brat Przychodniak wynika że na takie zmiany jest już za późno.
Wobec powyższego członkowie Zarządu bracia Andrzej Pawłowski, January Bątkiewicz i Leszek Magnuszewski zaproponowali aby Zarząd Zjednoczenia wniósł do EGS pisemny stanowczy protest przeciwko takim wątpliwym parktykom. Zarząd jednogłośnie poparli powyższa propozycję. Zebrani podjęli następującą uchwałę:

Zarząd Zjednoczenia podjął także uchwałę że Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tczewie na mocy Statutu Zjednoczenia KBS R.P. jest nadal pełnoprawnym członkiem naszego Zjednoczenia i posiada tym samym prawa obowiązki wynikające z przynależności do Zjednoczenia. Jednocześnie Zarząd Zjednoczenia zwraca się do V-ce Prezydenta EGS o naprawienie moralnej krzywdy wyrządzonej bratu Piotrowi Czapiewskiemu i umożliwienie mu strzelania o tytuł Króla Europy EGS.

Głosowanie:
10 -za
0-wsztrzymujących się
1- przeciw

Pkt. 6
Prezes Zjednoczenia brat Krzysztof Larski przedstawił propozycję uchwały określającej członkom Zarządu Zjednoczenia zasady organizacyjne obecności Okręgów i Bractw Zjednoczenia na Europejskich Spotkaniach Historycznych Strzelców.

Na czas przemarszu w Deinze wyznaczeni zostaną marszałkowie Okręgów i Zjednoczenia. Chorąży Zjednoczenia brat Marek Balcerek jest odpowiedzialny za poczet sztandarowy Zjednoczenia i dobór członków pocztu sztandarowego. Wice Prezes Zdzisław Grzelka nadzoruje całość przemarszu w paradzie i rozstrzyga kwestie sporne wynikłe podczas parady. W szczególnych przypadkach konsultuje działania z Prezesem Zjednoczenia.

Uchwałę przyjęto jednogłośnie.

Pkt. 7
Po konsultacjach prawnych Prezes Zjednoczenia brat Krzysztof Larski przekazał, że ze względu na ciągle obowiązującą ustawę przedłużającą kadencję władz Zjednoczenia i duże skomasowanie imprez brackich powoduje, że organizację Kongresu należałoby rozpocząć późną jesienią. Jednak Komisja Statutowa jest już na finiszu z formułowaniem zmian do Statutu, do końca kwietnia należy także zatwierdzić sprawozdanie finansowe i to wszystko też należy wziąć pod uwagę.
Jeśli chodzi o prace Komisji Statutowej to Prezes Larski zaproponował, że po otrzymaniu materiałów z Komisji zawierających propozycje zmian w Statucie zostaną one przesłane do każdego z Bractw do 15 grudnia 2022r. Podczas spotkań w Bractwach w okresie świątecznym liczymy, że nastąpią konsultacje w sprawach zmian w Statucie i po otrzymaniu wniosków zrobimy wszystko aby na przełomie stycznia i lutego zorganizować Zjazd Nadzwyczajny poświęcony zmianom w Statucie.
Reasumując, brat Prezes Larski proponuje ogłoszenie komunikatu że Kongres Zjednoczenia odbędzie się w dniu 22 kwietnia 2023r.
Zarząd Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich R.P. podjął uchwałę:

Kongres Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich R.P. odbędzie się w dniu 22 kwietnia 2023r. Miejsce w którym odbędzie się Kongres zostanie ogłoszone do końca sierpnia po konsultacjach z organizatorami.

Głosowanie:
9 -za
2-wsztrzymujących się
0- przeciw

Pkt. 8
W związku ze zmianami na stanowiskach Prezesów Okregów Poznańskiego, Leszczyńskiego i Śląskiego – przeprowadzono tam wybory uzupełniające, Zarząd wystąpi do KRS o wpis nowych Prezesów i witamy ich jako pełnoprawnych członków Zarządu Zjednoczenia.
Zmiany na stanowiskach Prezesów Okręgowych nastąpiły ze względów zdrowotnych i osobistych.

Jednocześnie cały Zarząd Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich R.P. wyraża głęboką wdzięczność ustępującym Braciom Prezesom Maciejowi Osińskiemu, Janowi Mazurowi oraz Janowi Świgostowi za ich wieloletnią ofiarną i pełną zaangażowania pracę na rzecz naszego Zjednoczenia.

Pkt. 8
Prezes Zjednoczenia brat Krzysztof larski przekazał Zarządowi że administrujący naszą stroną Zjednoczenia brat Tadeusz Pawłowski stwierdza potrzebę aktywacji wpisów w dziale poświęconym Okręgom Zjednoczenia. Proponuje powołać w Okręgach osoby odpowiedzialne za dokonywanie wpisów na podstronie.
Należy w związku z tym wytypować takie osoby w Okręgach, przesłać drogą elektroniczną do biura Zjednoczenia ich dane kontaktowe i następnie zorganizowane zostanie szkolenie prowadzone przez brata Pawłowskiego.

Pkt. 9
Omówiono ostatnie już przygotowania do obchodów 100 lecia naszego Zjednoczenia.
Jak przekazał Prezes Zjednoczenia brat Krzysztof Larski Patronat Honorowy nad obchodami objął tak jak 100 lat temu Wojewoda Wielkopolski.
W Bazylice Archikatedralnej – Farze zamówiona została uroczysta Msza Święta, której przewodniczyć będzie Metropolita Poznański Arcybiskup Stanisław Gądecki.
Parkingi zostały także zabezpieczone. Przejazdy z i do Parku Szelągowskiego przeprowadzone zostaną wynajętymi autokarami komunikacji miejskiej MZK.
Ustalono odpowiedzialnych za salwy honorowe. Wiązanki kwiatów i znicze przygotuje Skarbnik Zarządu Zjednoczenia brat Tadeusz Żychlewicz.
Delegacji składającej kwiaty pod historyczną tablicę przewodniczyć będzie Sekretarz Zarządu Zjednoczenia brat January Bątkiewicz.
W Parku Szelągowskim wyłożona zostanie jubileuszowa Księga Pamiątkowa 100 – lecia i każda delegacja bracka po wpisie otrzymuje od Zastępcy Sekretarza Zarządu Zjednoczenia siostry Aldony Sambor – Sochaczewskiej medal pamiątkowy 100 lecia.
Ustalono ostatecznie treść wybitą na medalu i ich ilość.
Jubileuszowe strzelanie o tytuł Króla 100 lecia Zjednoczenia przeprowadzi zespół pod kierownictwem Strzelmistrza Zarządu Zjednoczenia brata Mariusza Wegnera.
Jak przekazał brat Prezes Larski wstępny komunikat który poszedł do Bractw o przeprowadzeniu tego strzelania jako strzelania do kura wywołał wśród braci wielki, negatywny rezonans i niezadowolenie. Wielu braci groziło że nie przyjadą bo to nie jest wybór Króla. W opinii braci strzelanie to ma być wyborem najlepszego strzelca a nie przypadkowość oraz że strzelania o tytuł Króla Zjednoczenia odbywają się do tarczy punktowej i nie ma powodu aby strzelanie o tytuł Króla 100 lecia ma być inne ?
Brat Prezes Leszek Magnuszewski dodał że eliminacje w okręgach odbywały się również punktowo.
Strzelmistrz Zjednoczenia brat Mariusz Wegner stwierdził że o tym strzelaniu rozmawialiśmy od dawna i w jego opinii ten Król ma prawo dalej strzelania o tytuł Króla Europejskiego nie do tarczy punktowej a do ptaka. Mimo że ma kury przygotowane może zrezygnować i wycofać się, niech robi to kto inny, ale zostało mało czasu.
W odpowiedzi brat Prezes Leszek Magnuszewski stwierdził, że Regulamin Strzelniczy Zjednoczenia jasno mówi, ze strzelanie o tytuł Króla Zjednoczenia odbywa się do tarczy płytkowej i tradycja, tradycją ale posługujmy się przepisami które sami uchwaliliśmy.
Brat Wagner podkreślił w dyskusji rolę widowiskową dla obserwatorów strzelania do kura
a bracia Prezesi Orlik i Pawłowski wyrazili obawy o to, że strzelanie przekroczy wybrane ramy czasowe. Brat Prezes Larski stwierdził, ze nie należy głosować nad formą strzelania,
bo ta jest określona w Regulaminie Strzelniczym i jest to złamanie Statutu i należy się zastanowić czy Król 100 – lecia Zjednoczenia ma to być najlepszy strzelec czy może przypadkowy ?!
Zarząd Zjednoczenia w wyniku głosowania, stosunkiem głosów 7 do 4 zdecydował
że Strzelanie Jubileuszowe 100 – lecia odbędzie się w formie do kura.

Pkt. 10

Termin składania aplikacji do organizacji Zjazdu EGS w 2027 roku został ustalony do 31 grudnia 2022r. Oficjalnie do Zjednoczenia nie wpłynęła żadna aplikacja, chociaż padają zapytania z Bractw. Prezes Larski stwierdził, że aby uniknąć ewentualnych arbitralnych i pochopnych decyzji w tej sprawie Zarząd Zjednoczenia powinien podjąć decyzję o swoim uczestnictwie w procesie weryfikacji a następnie rekomendacji do EGS konkretnej aplikacji.
Zaproponował podjęcie konkretnej uchwały w tej sprawie o następującej treści:

Zarząd Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich R.P. ustala, że wnioski o organizację Zjazdu muszą wpłynąć do biura Zjednoczenia do 01 grudnia 2022r. Następnie Zarząd Zjednoczenia dokona weryfikacji wniosków i wystawi do 31. 12. 2022r. rekomendacje do EGS.

Głosowanie:
10 -za
0-wsztrzymujących się
1- przeciw

Pkt. 11

Kontynuując posiedzenie Prezes Krzysztof Larski poinformował Zarząd, że do biura Zjednoczenia wpłynęły 3 wnioski o nadanie Krzyża Wielkiego. Z Okręgów – Ostrowskiego,
Leszczyńskiego i Śląskiego.
Prezes Okręgu Ostrowskiego brat Adam Warzybok przedstawił kandydaturę brata Jacka Bartczaka, wieloletniego brata z Bractwa w Raszkowie. Aktualnie pełni on funkcję burmistrza Raszkowa. Poprzez swoją wieloletnią oddaną służbę w strukturach Okręgu i Bractwa jest wyjątkowo zasłużony i z całym honorem jest przedstawiony do tak wysokiego odznaczenia.
Prezes Larski w wyczerpujący sposób przedstawił kolejny, bardzo obszerny wniosek dotyczący kandydatury Chorążego Zarządu Zjednoczenia brata Marka Balcerka.
Ogrom pracy i czasu jaki brat Marek Balcerek poświęcił w ostatnich kilkunastu latach dla Zjednoczenia zasługuje na uhonorowanie go najwyższym odznaczeniem naszego Zjednoczenia. W podobnie pozytywny sposób został przedstawiony wniosek dotyczący znanego i bardzo zasłużonego dla naszego ruchu Króla Europy EGS brata Tadeusza Żyły, także wieloletniego Prezesa Bractwa w Pszczynie. Poparł go także brat Prezes Roman Pająk.
Po wyczerpującej dyskusji nad kandydaturami i potwierdzeniu faktów podanych we wnioskach Zarząd Zjednoczenia przystąpił do głosowania tajnego.

W tajnym głosowaniu poszczególnie kandydatury otrzymały następujące poparcie:
– brat Jacek Bartczak – 10 za, 0 wstrzymujących się, 1 przeciw,
– brat Marek Balcerek – 11 za, 0 wstrzymujący się, 0 przeciwny,
– brat Tadeusz Żyła – 11 za, 0 wstrzymujących się, 0 przeciwnych,

Prezes Okręgu Śląskiego brat Roman Pająk dodatkowo zawnioskował o odznaczenie podczas obchodów jubileuszowych Pani Starosty powiatu pszczyńskiego, która będzie gościem braci śląskich w Poznaniu.

Zarząd przekazał pozytywnie zaopiniowane w/w wnioski Kapitule Orderu.

Prezes Okręgu Śląskiego brat Roman Pająk przekazał zebranym że nie ma odpowiedzi na pisma kierowane przez Okręg do Zjednoczenia m.in. z kwietnia 2022r..a także że było mu bardzo przykro że na obchodach XXX lecia KBS w Pszczynie nie było nikogo z Zarządu Zjednoczenia i to spowodowało wiele przykrych komentarzy w Okręgu. W odpowiedzi na zarzuty odpowiedział członek Zarządu Zjednoczenia Chorąży brat Marek Balcerek, który stwierdził że owszem otrzymał zaproszenie telefoniczne ale cztery dni przed uroczystościami w Pszczynie i niestety nie mógł być równolegle w Pszczynie i Opalenicy.
Prezes Larski stwierdził że zaproszenia nie otrzymał i poprosił na przyszłość o telefoniczny kontakt osobisty.
Kolejna sprawą jest wyciągnięcie konsekwencji w stosunku do Bractw ( m.in. w Okręgu Śląskim – Bractwo Kurkowe Miasta Wrocławia i Głogowskie Towarzystwo Strzeleckie – Bractwo Kurkowe ) nie płacących składek już od wielu lat. Brat Prezes Pająk zaapelował aby podjąć zgodnie ze Statutem odpowiednie kroki i podjąć jednoznaczną decyzję.
Lepiej mniej a dobrze !
Ostatecznie Skarbnik Zjednoczenia brat Tadeusz Żychlewicz wystąpił z formalnym wnioskiem o wykreślenie ze Zjednoczenia za niepłacenie składek trzech Bractw.
Zarząd Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich R.P. podjął więc następującą uchwałę:

W wyniku głosowania Zarząd jednogłośnie podjął uchwałę o wykreśleniu ze Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich R.P. Kurkowego Bractwa Strzeleckiego za niepłacenie składek następujących Bractw:

1. Bractwo Kurkowe Miasta Wrocławia – niebieski,
2. Głogowskie Towarzystwo Strzeleckie – Bractwo Kurkowe,
3. Żeńskie Kurkowe Towarzystwo Strzeleckie w Głogowie.

Głosowanie:
11 -za
0-wsztrzymujących się
0- przeciw

Na tym posiedzenie Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich R.P. w Sierakowie około godz. 17.00 zakończono.
.

Podjęte na posiedzeniu Zarządu w dniu 16.07.2022r.
w Sierakowie uchwały:

UCHWAŁA 01/ZZ/07/2022
Zarząd Zjednoczenia podejmuje uchwałę następującej treści:
Zarząd Zjednoczenia podjął także uchwałę że Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tczewie na mocy Statutu Zjednoczenia KBS R.P. jest nadal pełnoprawnym członkiem naszego Zjednoczenia i posiada tym samym prawa obowiązki wynikające z przynależności do Zjednoczenia. Jednocześnie Zarząd Zjednoczenia zwraca się do V-ce Prezydenta EGS o naprawienie moralnej krzywdy wyrządzonej bratu Piotrowi Czapiewskiemu i umożliwienie mu strzelania o tytuł Króla Europy EGS.

Głosowanie:
10 -za
0-wsztrzymujących się
1- przeciw

UCHWAŁA 02/ZZ/07/2022
Zarząd Zjednoczenia podejmuje uchwałę następującej treści:
Na czas przemarszu w Deinze wyznaczeni zostaną marszałkowie Okręgów i Zjednoczenia. Chorąży Zjednoczenia brat Marek Balcerek jest odpowiedzialny za poczet sztandarowy Zjednoczenia i dobór członków pocztu sztandarowego. Wice Prezes Zdzisław Grzelka nadzoruje całość przemarszu w paradzie i rozstrzyga kwestie sporne wynikłe podczas parady. W szczególnych przypadkach konsultuje działania z Prezesem Zjednoczenia.

Głosowanie:
11-za
0-wsztrzymujących się
0-przeciw

UCHWAŁA 03/ZZ/07/2022
Zarząd Zjednoczenia podejmuje uchwałę następującej treści:
Kongres Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich R.P. odbędzie się w dniu 22 kwietnia 2023r. Miejsce w którym odbędzie się Kongres zostanie ogłoszone po konsultacjach z organizatorami.

Głosowanie:
9-za
2-wsztrzymujących się
0-przeciw

UCHWAŁA 04/ZZ/07/2022
Zarząd Zjednoczenia podejmuje uchwałę następującej treści:
Zarząd Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich R.P. ustala, że wnioski o organizację Zjazdu muszą wpłynąć do biura Zjednoczenia do 01 grudnia 2022r. Następnie Zarząd Zjednoczenia dokona weryfikacji wniosków i wystawi do 31. 12. 2022r. rekomendacje do EGS.

Głosowanie:
10-za
0-wstrzymujący się
1-przeciw

UCHWAŁA 05/ZZ/07/2022
W wyniku głosowania Zarząd jednogłośnie podjął uchwałę o wykreśleniu ze Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich R.P. Kurkowego Bractwa Strzeleckiego za niepołacenie składek następujących Bractw:

1. Bractwo Kurkowe Miasta Wrocławia – niebieski,
2. Głogowskie Towarzystwo Strzeleckie – Bractwo Kurkowe,
3. Żeńskie Kurkowe Towarzystwo Strzeleckie w Głogowie.

Głosowanie:
11 -za
0-wsztrzymujących się
0- przeciw
Prezes Zjednoczenia Sekretarz Zjednoczenia

Krzysztof Larski January Bątkiewicz