Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/ltsbk/public_html/ltsbk.vipserv.org/ltsbk/wp-content/themes/fluida/includes/loop.php on line 270

2023.11.11 Wizyta u Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Sukcesem zakończyły się starania Zarządu Zjednoczenia KBS RP o zgodę na coroczny udział Braci i Sióstr z Naszego Zjednoczenia w centralnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie. W odpowiedzi na nasze pismo do Kancelarii Prezydenta RP,
Pan Prezydent Andrzej Duda zaprosił delegację Zarządu ZKBS RP na Uroczystą Odprawę Wart oraz na spotkanie w Pałacu Prezydenckim w dniu 11 listopada 2023r.

Jest to ogromny sukces i wyróżnienie, że po wielu latach propagowania tradycji patriotycznych przy okazji tego największego święta Polaków, w tym także pamięci o braciach kurkowych poległych za Ojczyznę, Nasze Zjednoczenie zostało zauważone

i zaproszone do wspólnego świętowania.

W uroczystej Odprawie Wart dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości – udział wzięli bracia kurkowi – członkowie Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP – prezes Lech Magnuszewski, Wiceprezes Michał Wieremiejczyk , Strzelmistrz Krzysztof Tyda, Skarbnik Arek Muller, Sekretarz January Bątkiewicz, a także Prezes O. Krakowskiego Jan Dziura Bartkiewicz z Braćmi Januszem Wójcikiem i Markiem Zuskim z Krakowa.

Poczet sztandarowy ze sztandarem Naszego Zjednoczenia oraz delegacje do złożenia wieńca na Grobie Nieznanego Żołnierza wystawiło Kurkowe Bractwo w Warszawie.

W skład delegacji wchodzili Bracia:

Michał Wieremiejczyk, Leszek Zalewski, Robert Karpiński, Marcin Gajownik, Mirosław Szyber i Paweł Wieremiejczyk.

W Mszy Św. Za Ojczyznę, która została odprawiona o godz. 10.00 z udziałem Pana Prezydenta w Świątyni Opatrzności Bożej, Nasze Zjednoczenie reprezentowali Bracia i Siostry z Okręgu Centralnego – Szczepan Wereszko z Podlasko – Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego, Andrzej Kilańczyk z małżonką z Sieradzkiego Bractwa Kurkowego oraz Dominika Sebastianiuk i Wojciech Wawryniuk z Kresowego Bractwa Kurkowego w Terespolu.

Po południu, w Pałacu Prezydenckim delegacja Naszego Zjednoczenia spotkała się z Parą Prezydencką. Pan Prezydent Andrzej Duda z małżonką od wielu lat utrzymują przyjacielskie kontakty z braćmi kurkowymi z Krakowa. Spotkanie było więc okazją do miłych wspomnień i pamiątkowego zdjęcia.

Szanowne Siostry i Bracia Kurkowi !

Braliśmy udział w uroczystościach w Warszawie, w tym największym święcie naszej Ojczyzny – Narodowym Święcie Niepodległości, jako Wasi przedstawiciele.

NIECH ŻYJE POLSKA,

NIECH ŻYJE ZJEDNOCZENIE KURKOWYCH BRACTW STRZELECKICH RP !!!

Sekretarz Zjednoczenia Prezes Zjednoczenia

January Bątkiewicz Lech Magnuszewski