Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/ltsbk/public_html/ltsbk.vipserv.org/ltsbk/wp-content/themes/fluida/includes/loop.php on line 270

2022.10.12 br. Andrzej Marjański

Temat: Brat Andrzej Mariański dziekanem w Wyższej Szkole Bankowej – nowej uczelni w Łodzi.
Dzień 12 października to wielki dzień dla Wyższej Szkoły Bankowej w Łodzi. O godz. 13:30 rozpoczęła się pierwsza, historyczna Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023. Siedziba macierzysta WSB mieści się w Toruniu .
Aula główna zapełniła się studentami, kadrą oraz wieloma wybitnymi gośćmi. Wykład inauguracyjny poświęcony polityce pieniężnej wygłosi prof. dr hab. Marian Noga, członek Rady Polityki Pieniężnej w latach 2004-2010, wybitny specjalista w zakresie makroekonomii, ekspert w Narodowym Centrum Nauki. Super !
Gospodarzem był dr Andrzej Mariański – Dziekan Studiów Stosowanych , wieloletni wykładowca z dużym doświadczeniem i osiągnięciami naukowymi.
Miałem przyjemność być świadkiem tego ważnego wydarzenia na akademickiej mapie Łodzi. Najlepsze życzenia dla studentów i Kadry Uczelni.
Z bratem Andrzejem Mariańskim mamy przyjemność działać społecznie w Łódzkim Towarzystwie Strzeleckim Bractwie Kurkowym . które reaktywowaliśmy w roku 1994.

Więcej o nowym Dziekanie :
Nowym dziekanem Wyższej Szkoły Bankowej w Łodzi został dr nauk o zarządzaniu Andrzej Marjański, doświadczony badacz, dydaktyk i specjalista w dziedzinach przedsiębiorczości rodzinnej, małych i średnich przedsiębiorstw oraz bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.
Nasz nowy dziekan zajmie się m.in. nadzorem nad organizacją zajęć dydaktycznych oraz ich realizacją, podejmowaniem decyzji związanych z wnioskami studentów dotyczących przebiegu nauki, a także organizacją i koordynacją egzaminów dyplomowych. Zarządzając dziekanatem uczelni będzie miał bieżący kontakt ze studentami i uczestnikami studiów podyplomowych.
Zainteresowania badawcze dra Andrzeja Marjańskiego od prawie dwóch dekad są związane z przedsiębiorstwami rodzinnymi, ich funkcjonowaniem, zarządzaniem i strategiami rozwoju. Zajmuje się także trudnym problemem sukcesji – przekazywania firm rodzinnych w ręce następców, zwykle synów, córek lub innych członków rodziny założyciela.
Drugim obszarem badawczym nowego dziekana Wyższej Szkoły Bankowej w Łodzi są kwestie związane z bezpieczeństwem i zarządzaniem kryzysowym oraz zarządzaniem organizacjami pozarządowymi i publicznymi.
Dr Andrzej Marjański jest autorem i współautorem ponad 110 prac naukowych, był też promotorem ponad 750 prac licencjackich i magisterskich. Należy do kilku towarzystw naukowych:
International Atlantic Economic Society, Atlanta, USA;
Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego;
IFERA International Family Research Academy, USA;
FaBerRNET – Family Business Research Network, Polska.
Życzymy wielu sukcesów w nowej roli w Wyższej Szkole Bankowej w Łodzi!
[gallery columns=”5″ size=”medium