Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/ltsbk/public_html/ltsbk.vipserv.org/ltsbk/wp-content/themes/fluida/includes/loop.php on line 270

2023.07.29 – 600-lecie ŁODZI

Temat:
​NABOŻEŃSTWO EKUMENICZNE 600 – LECIA LOKACJI ŁODZI – 29.07.2023.
Szanowni Panowie Bracia !
W dniu 29 lipca br. w parafii pw. św. Józefa Oblubienica NMP , najstarszym kościele w Łodzi , odbyło się nabożeństwo ekumeniczne , z udziałem wszystkich kościołów chrześcijańskich działających w mieście. Było to oficjalne wydarzenie jubileuszowe !
Na zaproszenie Kardynała Grzegorza Rysia i Hanny Zdanowskiej Prezydenta Miasta Łodzi , przybyło wielu znakomitych gości , w tym i ja miałem w raz z łódzkim bractwem kurkowym oraz wspólnota religijna . Był m.in. obecny Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego , Wojewoda Łódzki , przedstawiciele UMŁ oraz służby mundurowe. Wszystkich uczestników nabożeństwa powitali Kardynał i Prezydent.
Nabożeństwo w swojej treści nawiązywało do jubileuszu lokacyjnego , historii oraz przyszłości Łodzi. Wielką niespodzianką była stworzona w kościele instalacja artystyczno – religijna związana z treścią nabożeństwa.
Było wiele życzeń dla miasta , które w swojej burzliwej historii rozwinęło się na wzór amerykański . W ciągu stu lat zwiększyło swój stan mieszkańców aż 600 razy,
Więcej na FB.
Na zakończenie nabożeństwa Jego Eminencja zaprosił wszystkich uczestników na ” łódzką zalewajkę „. Była okazja złożyć gratulacje dla Kardynała Nominata oraz spotkać się z przyjaciółmi !
Więcej na naszym FB.
Wiwat Łódź ! Wiwat , wiwat , wiwat !!!


Z jubileuszowymi pozdrowieniami
generał Ignacy Ścibiorek
Starszy ŁTSBK\
Zarząd Okręgu Centralnego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich

=========================================================================
Temat:
JUBILEUSZ 600 LECIA NADANIA PRAW MIEJSKICH ŁODZI – 29.07.2023.
Szanowni Panowie Bracia !
W samo południe o godz. 12 – stej rozpoczęły się oficjalne uroczystości nadania praw3 miejskich przez króla Władysława Jagiełle . Odbyły się na ulicy Piotrkowskiej przed tablicą upamiętniającą to wydarzenie , umiejscowioną na budynku starego Magistratu.
Na zaproszenie Hanny Zdanowskiej – Prezydenta Miasta Łodzi , w uroczystościach tych wziła udział delegacja Łódzkiego TS Bractwa Kurkowego. Były władz samorządowe , państwowe , parlamentarzyści , służby mundurowe oraz mieszkańcy .
Po zagraniu i odśpiewaniu hymnu miasta ” Prząśniczki ” , zostały wygłoszone okolicznościowe mowy oraz dodano kolejny element roku na postumencie czasu z okazji 200 lecia ulicy Piotrkowskiej .
Władze i delegacje złożyły kwiaty przed pamiątkową tablicą . Mieliśmy też mieć być z bracką delegacją . W dniu 7 czerwca br. skończyliśmy 199 lat !!!
Dziękuję braciom Piotrowi , Zdzisławowi , Markowi , Andrzejowi i Andrzejowi K. za udział w wydarzeniu .


Więcej na fb oraz TVPŁódz i Toya.
Wiwat Łódź !!!
Z jubileuszowymi pozdrowieniami
br. generał Ignacy Ścibiorek
Starszy ŁTSBK
Zarząd Okręgu Centralnego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich