Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/ltsbk/public_html/ltsbk.vipserv.org/ltsbk/wp-content/themes/fluida/includes/loop.php on line 270

2022.08.19 SPOTKANIE STRZELCÓW HISTORYCZNYCH / BRACTW KURKOWYCH w Deinze (Belgia), .


Zarząd Okręgu Centralnego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich
SPOTKANIE STRZELCÓW HISTORYCZNYCH / BRACTW KURKOWYCH
w Deinze (Belgia), 19-21 sierpnia 2022.
Europäische Gemeinschaft Historischer Schützen
Communaute européenne des gildes historiques
European community of historic guilds
Europese Gemeenschap van historische Schuttersgilden
Europejska Wspólnota Historycznych Strzelców
Przebieg w sobotę 20. sierpnia 2022
9:00 do 11:00 wpisywanie kandydatow
Wszyscy kandydaci muszą się osobiście zameldować w czasie od 9:00 do 11:00 godz. w namiocie przy stanowisku strzelnicy. Stanowisko strzelnicy jest oznaczone na terenie spotkania (plan jest dodany do informacji). Kandydaci, ktorzy nie zameldują się, nie mogą niestety brać udziału w strzelaniu. Opłata przy wpisywaniu wynosi 20 € dla Króli i 15 € dla Książat
12:00 runda wstępna kwalifikacyjna
Z każdej strzelnicy kwalifikują się do konkursu strzelania o tytuł Króla Europy i Księcia Europy, ci strzelcy, strzelec który po jego strzale spada ptak i tych dwóch strzelających strzelców przed i po nim.
15:00 strzelanie o tytuł Króla Europy i Księcia Europy
Po zakończeniu rund wstępnych / kwalifikacyjnych następuje strzelanie o tytuł Króla Europy i Księcia Europy. Miejsce strzelania o tytuł będzie tuż przed strzelaniem ogłoszone.
Strzelanie
Przy zapisywaniu się zostanie Wam przydzielona strzelnica do rundy wstępnej. Broń będzie postawiona do dyspozycji. Przynoszenie własnej broni jest niedozwolone.
Strzelcy noszą mundur/odznaczenia. Zwracamy uwagę że podczas strzelania obowiązują przepisy bezpieczeństwa na terenie Belgi. Obowiązujazujące reguły Europejskiego Związku strzeleckiego są do wglądu pod www.e-g-s.eu. https://estdeinze2021.eu/pl/
Jeśli ptak (kura) spadnie, ten, który ma ostatni strzał jest zwycięzcą i wygrywa w tej rundzie. Dotyczy to również do eliminacji, jak i do rundy finałowej.
Uczestnictwo w paradzie
Wszyscy królowie wraz z bractwami i chorągwią proszeni są do uczestnictwa w paradzie. Przypominamy ze organizator spotkania Europejskiego nie organizuje oddziałów muzycznych, wiec prosimy o własne zorganizowanie muzyczne. Aby przebieg tego spotkania i parady był dobrze zaplanowany, data do zameldowania zostaa przedłużona do 15.07.2018, na stronie https://estdeinze2021.eu/pl/ pod punktem “EST 2022”.
Z serdecznymi pozdrowieniami
Peter Olaf Hoffmann
Sekretarz Generalny EGS
Mapa Deinze
Opis mapy
Ceremonia otwarcia Europejskiego Spotkania Strzelców Historycznych Deinze 2022
Namioty wraz z gastronomią
Miejsce strzelań Królewskich wraz z rejestracją do tych strzelań
Miejsce formowania przemarszu
Trybuna Honorowa podczas przemarszu.
Dojazd autokarów od strony północnej w pobliże miejsca imprezy, tam służby je skierują na parkingi.
Impreza będzie się odbywała w pobliżu siedziby burmistrza
Stadion miejski, na którym nastąpi otwarcie Spotkań nazywa się Deinze Brielpoort.
linki:
https://www.e-g-s.eu/

http://www.bractwo-kurkowe-tarnow.pl/wp-content/uploads/2022/03/EST-DEINZE-2022-18-08-23-08-2022-Bractwo-Kurkowe-Krakow90565.pdf?fbclid=IwAR3SapGPMIwxD_NeJK2cUpA8X-jhqGLoJfRXhzgiuWOPRwbdtDOKpt_6F3c
=======================================================================================
Szanowni Panowie Bracia Łódzkiego TS Bractwa Kurkowego – zachęcam Panów do analizy możliwości i udziału w kolejnym spotkaniu europejskim spotkaniu Bractw Kurkowych – DEINZE – Belgia w dniach 19 – 21.08.2022

Szanowni Panowie Bracia
Starsi / Prezesi / Komendanci / Hetmani
Bractw Okręgu Centralnego
ZKBS RP.

Europejskie Spotkanie Strzelców – Deinze 19 – 21.08.2022.
„Poznawanie się nawzajem, uczenie się od siebie nawzajem i wspólna zabawa są podstawą tego wielkiego europejskiego ruchu!”
„Poznanie się, wymiana informacji, dobra zabawa to cele tego europejskiego spotkania”.
„Poznawanie się nawzajem, uczenie się od innych i wspólna zabawa mają kluczowe znaczenie dla tego europejskie

Pod taką dewizą planowane jest europejskie jubileuszowe XX Spotkanie Strzelców w Deinze w Belgi . odbędzie się ono w dniach 19 -21 sierpnia 2022 r. Jest to święto wszystkich bractw i stowarzyszeń strzeleckich EGS – u z całej Europy , odbywające się cyklicznie co 3 lata. Szczegóły informacje zawarte są : https://bractwa.eu/w-okregach/zarzad-zkbs-rp/173-europejskie-spotkanie-strzelc%C3%B3w-deinze-2022.html#prettyPhoto .
Do tej pory udział delegacji bractw naszego okręgu w spotkaniach , odbywał się wg. indywidualnych ustaleń i możliwości .
W roku bieżącym br. Jan Klauza – Prezes OC , proponuje wspólny zorganizowany wyjazd autokarem oraz zakwaterowanie w hoteli w jednym z ośrodków . Będzie to możliwe przy zapewnieniu frekwencji min. ok. 45 – 50 osób. Udział mogą wziąć bracia wraz z rodzinami .
W związku z powyższym zwracam się z uprzejmą prośbą do Panów Braci , o rozpoznanie potrzeb w tym zakresie we własnych bractwach , przedyskutowanie i potwierdzenie zapotrzebowania na tą formę wyjazdu w terminie do 31 marca br.
Zachowanie tego terminu pozwoli na właściwe przygotowanie wspólnego wyjazdu i zarezerwowanie hotelu.

W załączeniu dołączam też do wiadomości organizację i kosztorys wspólnego wyjazdu jednego z okręgów ZKBS RP. Pokazuje on rzeczywiste działanie zaakceptowane przez zainteresowanych braci.

Br. Jan Klauza oczekuje konstruktywnych propozycji oraz ewentualnych uwag oraz ostatecznego stanowiska waszego bractwa. W przypadku mniejszej ilości braci pozostanie nam forma indywidualnych wyjazdów.
Dotychczasowe spotkania dawały nam wiele radości i satysfakcji , zarówno dla braci strzelających jak i biorących udział tylko w wydarzeniach towarzyszących.
Mam nadzieję , że zarówno sytuacja sanitarna – cowidowa i polityczna pozwoli na bezpieczny wyjazd. –
Z brackimi pozdrowieniami
brat generał Ignacy Ścibiorek
Wiceprezes OC
Starszy ŁTSBK