2019.09.08 Puchar płk pil. S.Skarżyńskiego

Informacja Bractwa Sieradzkiego .
Witam Drogich Braci i naszych Gości,
i przesyłam do wiadomości informację o naszym niedzielnym (8 IX) strzelaniu O Puchar płk pil. Stanisława Skarżyńskiego, które odbyło się na strzelnicy Lasów Państwowych w Pyszkowie koło Złoczewa.
Dziękuję Gościom wymienionym w informacji, szczególnie zaś Fundatorom tarcz, co znacznie uatrakcyjniło nasze strzeleckie zawody. Zapraszamy na następne, ostatnie w tym roku strzelanie O szablę płk Jana Sobotki, które odbędzie się na strzelnicy 15 SBWD w Sieradzu, w dniu 19 października br. w Święto Brygady.
Z brackim pozdrowieniem
Jerzy Kowalski
Starszy Bractwa

Strzelanie o Puchar płk pil. Stanisława SKARŻYŃSKIEGO – 2019. Wyniki
Trzecim, głównym strzelaniem Sieradzkiego Towarzystwa Strzeleckiego Bractwa Kurkowego w tym roku, było strzelanie O Puchar płk pil. Stanisława Skarżyńskiego. Odbyło się ono w niedzielę, 8. września br., tradycyjnie już na strzelnicy Lasów Państwowych w Pyszkowie k. Złoczewa. Tarcze na to strzelanie, dla bohatera urodzonego na ziemi sieradzkiej ufundowały, z okazji 120. rocznicy Jego urodzin, samorządy z powiatu sieradzkiego. Oprócz strzelania głównego odbyły się strzelania o 5 tarcz oraz o Puchar VIP-a. Zdobywcami trofeów okazali się, zajmując nagradzane miejsca, następujący uczestnicy strzelania:
W strzelaniu O Tarczę Burmistrza Warty Krystiana Kroguleckiego:
I miejsce – Jacek KŁOBUS
II miejsce – Zbigniew MAŁYSKI
III miejsce – Arkadiusz CISZEWSKI

W strzelaniu O Tarczę Burmistrza Złoczewa Dominika DRZAZGI:
I miejsce – brat Jan KLAUZA
II miejsce – brat Zbigniew KRASIŃSKI
III miejsce – Arkadiusz CISZEWSKI

W strzelaniu O Tarczę Wójta Gminy Klonowa Marcina GOLANOWSKIEGO:
I miejsce – brat Andrzej KILAŃCZYK
II miejsce – Zbigniew MAŁYSKI
III miejsce – brat Zbigniew KRASIŃSKI

W strzelaniu O Tarczę Wójta Gminy Burzenin Jarosława JANIAKA:
I miejsce – Zbigniew MAŁYSKI
II miejsce – brat Jan KLAUZA
III miejsce – Krzysztof STATUCH

W strzelaniu O Tarczę Wójta Gminy Sieradz Jarosława KAŹMIERCZAKA:
I miejsce – Arkadiusz SŁUPIŃSKI
II miejsce – Zbigniew MAŁYSKI
III miejsce – Zbigniew KRASIŃSKI

W strzelaniu O Puchar VIP-a:
I miejsce – Zbigniew MAŁYSKI
II miejsce – Iwona KAŹMIERSKA-MAŁYSKA
III miejsce – Krzysztof STATUCH

W strzelaniu O Puchar płk pil. Stanisława SKARŻYŃSKIEGO:
I miejsce – brat Ryszard SIEROCIŃSKI
II miejsce – brat Tomasz OLEJNIK
III miejsce – brat Sławomir PUŁAWSKI

Strzelanie swoją obecnością zaszczycili samorządowcy: Marcin Golanowski Wójt Gminy Klonowa, Jarosław Janiak Wójt Gminy Burzenin wraz z zastępcą Arkadiuszem Słupińskim, Mariusz Lewandowski zastępca Burmistrza Warty (miejsca urodzenia płk pil. Stanisława Skarżyńskiego), Jan Serafiński zastępca Wójta Gminy Sieradz i były wieloletni Burmistrz Warty a także: płk Robert Krupa Dowódca 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia i gen. Andrzej Witkowski były komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Była również obecna Iwona Każmierska-Małyska kandydatka na posła Rzeczypospolitej Polskiej wraz z mężem Zbigniewem. Tradycyjnie już w strzelaniu uczestniczył brat Jan Klauza Prezes Okręgu Centralnego i jednocześnie członek Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Przez większą część strzelania był z nami gospodarz strzelnicy, miejscowy Leśniczy pan Zbigniew Wzgarda, który jak zawsze wzorowo przygotował strzelnicę do naszych zawodów, za co należą się Mu serdeczne podziękowania. Dokumentację fotograficzną spotkania wykonał brat Ryszard Sierociński.
Jerzy Kowalski
Sieradz – Pyszków, 08. 09. 2019