2016.09.01 -77 rocznica

1 wrzesień 2016 – Łódź -77 rocznica wybuchu II wojny światowej
Szanowni Panowie Bracia !
Na zaproszenie Hanny Zdanowskiej – Prezydenta Miasta Łodzi , w dniu 1 września br. delegacja Łódzkiego TS Bractwa Kurkowego wzięła udział w obchodach 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Odbyły się one przed Pomnikiem Chwały Żołnierzy Armii Łódź w Parku Helenowskim , z udziałem władz samorządowych i rządowych, weteranów , żołnierzy i mieszkańców miasta. Modlitwą ekumeniczną i złożeniem kwiatów przed pomnikiem Chwały Żołnierzy Armii Łódź uczczono 77 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
– Dziękuję weteranom i kombatantom za zachowanie pamięci o bohaterskich czynach, ale i o okrucieństwie wojny. Jesteście dla nas przykładem miłości ojczyzny, obywatelskiej postawy, ale i wspaniałego optymizmu życiowego – powiedziała prezydent miasta Hanna Zdanowska.
W uroczystości zorganizowanej według ceremoniału wojskowego wzięła udział kompania honorowa 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.
Odczytano apel pamięci i oddano salwę honorową.
Delegacja Łódzkiego Bractwa w składzie bracia Piotr Fryczka , Dariusz Dolecki i Starszy Bractwa złożyli wiązankę kwiatów przed pamiątkową tablica.
Wszyscy uczestnicy uroczystości zostali przez Prezydenta Miasta , zaproszeni na wojskową prawdziwą grochówkę.-
Z brackim pozdrowieniem
br. generał Ignacy Ścibiorek
Starszy Bractwa ŁTSBK