2016.06.12 ŁASK – 20-LECIE

Szanowni Panowie Bracia !
W dniu 12 czerwca 2016 r Łaskie Bractwo Strzelców Kurkowych obchodziło Jubileusz 20 lat swojej działalności. Na zaproszenie gospodarzy przybyło wielu znakomitych gości. Byli przedstawiciele władz samorządowych Miasta i Powiatu Łaskiego, wszystkich bractw kurkowych Okręgu Centralnego z br. Janem Klauzą – Prezesem OC na czele, służ mundurowych , sympatyków i mieszkańców.
Uroczystości rozpoczęły się mszą sw. w intencji braci łaskich , z bardzo merytorycznym przesłaniem w wygłoszonej homilii przez ks.płk.Krzysztofa Majsterka. W świątyni zostały poświęcone insygnia królewskie, tarcze strzeleckie i złożone ślubowanie przez nowego króla. Po przemarszu ulicami miasta , rozpoczęła się część oficjalna , w której br. Andrzej Kiljańczyk – Hetman Łaskiego Bractwa przywitał gości i przedstawił historię powstania stowarzyszenia. Obecny był też pierwszy twórca br. Jerzy Witaszczyk – walczący z chorobą.
Były odznaczenia Zjednoczenia i Okręgu Centralnego , które wręczał Prezes z Wiceprezesem. M.in. Złotym Medalem Zasługi OC zostały wyróżnione : Urzędu Miasta Łasku i Starostwa Łaskiego.
Wiele przemówień , podziękowań i życzeń.
Zostaliśmy też wyróżnieni medalem okolicznościowym „20 LAT BRACTWA ŁASKIEGO”.
Delegacja Łódzkiego Bractwa w składzie : Dariusz Dolecki, Jarosław Wieczorek , Marek Bartel, Grzegorz Religa i Ignacy Ścibiorek przekazała okolicznościowy grawerton.
Następnie odbył się turniej strzelecki , w tym m.in. o „Korab Łaski”.
Hetman br. Andrzej Kilańczyk zaprosił wszystkich przybyłych na bogaty raut bracki.
Wiwat Łaskie Bractwo , życzymy wam kolejnych 100 lat !
Z brackim jubileuszowym pozdrowieniem
– br. generał Ignacy Ścibiorek Starszy ŁTSBK

Więcej zdjęć na stronce bractwa Łaskiego. http://www.bractwo.ex2.pl/historia_lbsk.html