Łódzcy bracia kurkowi na kweście w obiektywie TVP3 godz. 21.30 .
30 BRACKA KWESTA NA ŁÓDZKIM STARYM CMENTARZU ROZPOCZĘTA-2023,
Szanowni Panowie Bracia !!!
ŁÓDZKIE ZADUSZKI BRACKIE – 2024 .
W czasie tegorocznych zaduszek brackich udaliśmy się na część grobów zmarłych naszych braci kurkowych .
Delegacja naszego bractwa w składzie bracia Jarosław Wieczorek , Andrzej Sylwestrzak i Ignacy Ścibiorek , w dniu 31 października br. nawiedziła groby zmarłych braci : Bogdana Ryttera , Dariusza Doleckiego , Jerzego Kołodziejczaka , Światosława Ryttera i Witolda Łuczyńskiego. Zapalili znicze i chwilą zadumy oraz modlitwy wspomnieli zmarłych. Dzięki.
Od czasu reaktywacji Łódzkiego Towarzystwa Strzeleckiego Bractwa Kurkowego / 3.11.1994 / odeszli na wieczną służbę do św. Sebastiana nasi bracia :
1. Eugeniusz Ciechanowski
2. Jacek Kowalewski
3. Stefan Kurczewski
4. Lech Malag
5. Antoni Nockowski
6. Światosław Rytter
7. Jan Wilczak
8. Jan Sobotko
9. Waldemar Czerwiński
10.Zbigniew Jakubowski
11.Witold Łuczyński
12.Ryszard Maculewicz
13.Bogdan Rytter
14.Marek Ochocki
15.Dariusz Dolecki
16.Jerzy Kołodziejczak
17.Stefan Gajdziński
18.Wojciech Kopeć .
19.Andrzej Kałuża.
Pamiętamy o nich i łączymy się duchowo w modlitwie.
Cześć Ich brackiej pamięci !!!
pt., 18 paź 2024, 08:34 użytkownik Rada Starszych <bractwokurkowe.lodz@wp.pl> napisał:
Szanowni Panowie Bracia !
Zapraszam do udziału w jubileuszowej XXX kweście na Cmentarzu Starym w dniu 2 listopada / sobota / br. W uzgodnieniu z Cezarym Pawlakiem – Prezesem Towarzystwa nasz udział realizowany będzie w godz. 9 – 15 / po dwóch lub więcej braci w godz. 9 – 11 , 11- 13 i 13 – 15 /. Ja planuję udział od godz. 9 – tej. Proszę o swoje propozycje .
Serdecznie zapraszam !
W załączeniu info o jednym z wielu odnowionych pomników , Komendanta Łódzkiej Straży OO.
Z brackimi pozdrowieniami
br. generał Ignacy Ścibiorek
Starszy ŁTSBK
p.s
Leopold Zoner (1839–1915) urodził się we Lwowie. Był synem Dominika Zonera, uznawanego za pierwszego łódzkiego fotografa. W Łodzi pracował w drukarni Johanna Petersilge, założyciela pierwszej łódzkiej gazety „Lodzer Zeitung”. W 1874 r. sam uruchomił własną drukarnię, wydając gazetę w języku niemieckim „Lodzer Tageblatt” („Łódzki Dziennik”) i w urzędowym języku rosyjskim „Łodzinskij Listok” („Gazeta Łódzka”), a także różnorodne publikacje, książki o tematyce sensacyjnej i przygodowej oraz podręczniki szkolne. Zoner zasłużył się także na polu działalności społecznej. Należał do współorganizatorów Łódzkiej Ochotniczej Straży Ogniowej, której był wieloletnim komendantem. Okazały pomnik nagrobny Leopolda Zonera ufundowano w roku 1926. Jego autorem był łódzki rzeźbiarz Wacław Konopka. Pomnik ma kształt pionowej płyty – steli z czerwonego piaskowca. W jego dekoracji widnieje charakterystyczny medalion z podobizną Zonera oraz płaskorzeźbione dekoracje z gałęzi dębu i wieniec laurowy.